Dnia 29 stycznia w naszej szkole świętowaliśmy ,,Biały Dzień”. Był to jeden z wielu kolorowych dni, które goszczą w kalendarzu inicjatyw naszej placówki. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele postawili tego dnia na odzież w śnieżnym kolorze, by w ten sposób podkreślić aktualną porę roku i przywołać odrobinę zimowej aury. Zarówno jedno jak i drugie wspaniale się udało. Pogoda dopisała jak nigdy, a padający z nieba biały puch dodatkowo uatrakcyjnił nam wszystkim ten czas.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Mamy już dość zimna

W minionym tygodniu, zgodnie z tradycją, dzieci żegnały odchodzącą zimę i witały wiosnę. Uczniowie przygotowali na tę okoliczność Marzanny. W tym roku postawiono przed nimi szczególne zadanie. Marzanny miały być wykonane z materiałów ekologicznych. Nie chcieliśmy dokładać swoich "5 groszy" do i tak już zanieszczyszczonego powietrza ani wrzycać śmieci do miejscowych rzeczek i potoków.

Dzieci wykazały się dużą inwencją. Użyły w swoich kukłach takich materiałów jak: papierowe torby, słoma, znalezione patyki i gałązku, a także pochodzący z przeróbki makulatury, papier toaletowy. Młodsze klasy swoje Marzanny spławiły w pobliskiej rzeczce, a starsze spaliły w pierwszym wiosennym ognisku.

Wszyscy mają już dość zimna i z niecierpliwością wypatrują oznak nowej, jakże pięknej pory roku, gdy przyroda budzi się ze snu.

Pluszak

Uczniowie klas O-III wzięli udział w konkursie plastycznym "Na najładniejszego pluszaka", który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci pokazały jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace zostały wyeksponowane na ścianach szkolnych korytarzy i stanowiły piękną dekorację nie tylko w tym dniu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i zapraszamy do udziału w konkursie za rok. Szczególne brawa dla nagrodzonych!!!
1 miejsce  Martyna kl 0A
2 miejsce  Bianka  kl IIA
3 miejsce  Bartosz kl IIB

Wyróżnienia:
Ada  kl 0A, Amelka  kl 0B, Gabryś  kl IIB, Ola  kl IIB, Paulinakl IIB

GRATULACJE!!!

Mikołajki

Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci

W Polsce dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest zgodnie z tradycją 6 grudnia, jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry, który został pierwowzorem postaci rozdającej dzieciom prezenty.
Tego dnia ubierając się na czerwono i zakładając mikołajowe czapki, wszyscy w naszej szkole na chwilę stali się pomocnikami św. Mikołaja...

Fajni!

W środę 17 stycznia obchodziliśmy nietypowe święto – Dzień Wszystkich Fajnych!

Każdy z nas jest fajny i z okazji tego dnia zrobiliśmy sobie małą sesję zdjęciową, w której uczestniczyły wszystkie klasy.

Akcja była zorganizowana przez Samorząd szkolny.

W środę 25 października, pod egidą nowo wybranego samorządu szkolnego, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka.

Na przekór temu co za oknem, jej hasłem przewodnim było "WSPOMNIENIE LATA". Uczestnicy swoim strojem i nastrojem nawiązali do minionych ciepłych dni i wspaniałego wypoczynku w czasie wakacji. Na parkiecie królowały hawajskie kwiaty, przeciwsłoneczne okulary i klapki na nogach.

Uczniowie udowodnili, że mimo zimna panującego na zewnątrz, dobra zabawa i gorące rytmy skutecznie poprawiają wszystkim nastrój.

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki...

"Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku. Każdy posiada bądź posiadał swojego własnego misia pluszowego".

25 listopada przypadał "Dzień Pluszowego Misia". W naszej szkole obchody odbyły się dzień wcześniej. Ściany holu ozdobiły wizerunki ulubionych pluszaków, a po  korytarzach przechadzały się "misie". Pluszaki królowały też w tornistrach i plecakach dzieci. 

Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną edycję konkursu

"Na Najładniejszą Dynię".

Uczniowie wykazali się rekordową frekwencją (ponad 70 dyń) i ogromną inwencją, poświęcając dużo energii na przygotowanie konkursowych prac. Laureaci otrzymali nagrody, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę. Wystawę dostarczonych dyń oglądać można było przez cały ostatni tydzień października.
Poniżej znajduje się lista laureatów:
1 miejsce - Rozalka  oraz Kornel  kl I A

2 miejsce - Amelka  kl III

3 miejsce - Basia  kl III
                - Krzysztof  kl IV B

WYRÓŻNIENIA
Mikołaj  kl O A
Norbert  kl O B
Maja  kl I B
Natalia  kl II A
Tomek  kl II B

GRATULUJEMY !!!

05.10.2017 w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego.

Uczestnicy przygotowali plakaty o sobie.

Przewodniczącą szkoły została Martyna z klasy VI,

a zastępcą Justyna z klasy VII.

Gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. 

Samorząd Uczniowski.