Jubileusz 90 lecia Szkoły Podstawowe nr 2 im. Bolesława Ścibiorka
- Szczegóły
- Edyta Grzelak
- Odsłony: 4
,,Każdy jubileusz wnosi w życie świeży zapał i nową mądrość”
Stanisław Wyspiański
Dziś nasza szkoła przeżywała niezwykły dzień – Jubileusz 90 lecia. Wydarzenie to było najlepszą okazją do sięgnięcia w przeszłość, przywołania pamięci o zdarzeniach i ludziach, ale także do refleksji nad teraźniejszością i tym, co przyniesie dzień jutrzejszy. Z okazji tego doniosłego jubileuszu pracownicy i uczniowie szkoły zorganizowali dla swoich poprzedników – emerytowanych nauczycieli i absolwentów wyjątkową uroczystość. Rozpoczęła się ona mszą św. odprawioną w kościele parafialnym.
W części oficjalnej powitano emerytowanych nauczycieli oraz pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych szkoły. Członków społeczności lokalnej, wszystkich darczyńców, sponsorów oraz przedstawicieli lokalnych mediów. Nauczycieli, pracowników administracji i obsługi obecnie pracujących w szkole. Rodziców, którzy z dużym zaangażowaniem pomagali w zorganizowaniu tej uroczystości. Przyjaciół naszej szkoły, absolwentów, mieszkańców i wszystkich zaproszonych gości. Serdecznie powitano kochanych uczniów, bez których nasza szkoła po prostu by nie istniała.
Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy uczniowie pod okiem niezastąpionych nauczycieli przygotowali uroczyste przedstawienie, podczas którego nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Uczniowie z wielkim przejęciem zaprezentowali również choreografie taneczne, które wprawiły w zadumę i refleksję.
Po części artystycznej głoś zabrali zgromadzeni goście m.in. Pani Anna Jóźwiak – przedstawicielka Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi, która przybliżyła nam postać naszego patrona, pierwszego kierownika naszej szkoły – Bolesława Ścibiorka oraz Pan Jan Trofimowicz, który jest depozytariuszem pamiątek po Pani Annie Burdównie, która wpisała się również w historię naszej szkoły, jako wspaniały pedagog i założyciel drużyny harcerskiej w Konstantynowie Łódzkim.
W minionym dziewięćdziesięcioleciu wiele osób zapisało się na kartach historii konstantynowskiej szkoły. To osoby, które ją tworzyły, rozwijały, które oddały serce i entuzjazm. Dzięki czemu nie jest ona jedynie miejscem czy instytucją publiczną, ale rodziną stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników.
Przez 90 lat szkoła zmieniła się nie do poznania, ale nadal najważniejszy w niej jest młody człowiek, który pełen ufności wkracza w nasze mury, dając mu wiarę w swoją siłę i odwagę, aby spełniać marzenia. Sukcesy naszych uczniów dają nam poczucie dobrze spełnionego obowiązku, ale przede wszystkim satysfakcję i radość. Czego życzymy wszystkim na kolejne lata.
Składamy gorące podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji naszej, niezwykłej uroczystości.
Oliwier Leśniewski złotym medalistą
- Szczegóły
- Tomasz Kotus
- Odsłony: 27
W Opocznie podczas zawodów pływackich dla 11 i 12 latków rywalizowało 270 uczestników z 16 drużyn woj łódzkiego. Uczniowie SP2 ponownie spisali się bardzo dobrze. Pierwsze złoto w karierze sportowej wywalczył Oliwier Leśniewski na 50m klas. Dwukrotnie podium zdobył Tymoteusz Bednarczyk: II m-ce na 50m motylkowym oraz brąz na 100 zmiennym. Nasi uczniowie wywalczyli jeszcze dwa brązowe medale w wyścigach stafetowych. W konkurecji 4×50 zmiennym III m-ce zajęli Dagmara Przyrowska, Katarzyna Płaczek, Oliwier Leśniewski, Tymoteusz Bednarczyk. Również III m-ce zajęła sztafeta 6×50 klasycznym w składzie: Marcel Krata, Oliwier Leśniewski, Franciszek Sztaudynger, Bartłomiej Dudziński, Wojciech Markiewicz. W czołowej szóstce miejsca zajmowali: Franciszek Sztaudynger VI m-ce 50 klas oraz Bartłomiej Dudziński VI m-ce 100 grzb, Gratulacje !!! Wyniki na stronie klubowej.
Śmieciowy stwór - podsumowanie konkursu
- Szczegóły
- Edyta Grzelak
- Odsłony: 45
Doskonale wiemy, że kwiecień jest miesiącem poświęconym Naszej Ziemi. Jednym z nadrzędnych problemów współczesnego świata jest zjawisko dewastacji środowiska naturalnego. Człowiek bezmyślnie eksploatuje bogactwa przyrody, co pociąga za sobą katastrofalne skutki. Wymieranie wielu gatunków roślin i zwierząt, erozja gleb, pustoszenie krajobrazów, masowe pojawianie się szkodników, efekt cieplarniany, smog nie mogą zostać niezauważone. Z powodu takich zagrożeń w niebezpieczeństwie jest również zdrowie i życie człowieka. Wzbudzenie w młodych ludziach świadomości ekologicznej jest zatem jednym z głównych zadań współczesnej szkoły, dlatego też w myśl przesłania Św. Franciszka z Asyżu - patrona ekologów ,,Troszcz się o człowieka, o zwierzę, o zioło, o wodę i powietrze, aby Ziemia nie została ich zupełnie pozbawiona" świetlica szkolna zorganizowała konkurs dla klas 1-4 pod hasłem ,,Śmieciowy stwór". Prace zostały wyczarowane przez uczniów z odpadów: plastikowych butelek, papieru, resztek materiału, zakrętek, resztek włóczek itp. Ze zgromadzonych odpadów dzieci miały za zadanie wykonać różnego rodzaju ,,Śmieciowe stworki ". Temat wywołał wiele emocji, pomysłów nie brakowało. Jury nie miało łatwego wyboru, więc poprosiliśmy o pomoc dzieci, które głosowały na oznaczone numerami prace. Braliśmy pod uwagę twórcze podejście do tematu, oryginalność pracy, wrażenie estetyczne. Głosowało 97 dzieci na 11 prac .Najwyżej ocenione zostały następujące prace :
Dzień Ziemi
- Szczegóły
- Sylwia Paczkowska
- Odsłony: 35
Wymiana językowa Erasmus+ Hiszpania
- Szczegóły
- Magdalena Włodarczyk
- Odsłony: 40
W dniach 02-09.04.2022r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wymianie językowej z programu Erasmus+, która miała miejsce w Granadzie. Uczestniczyły w niej trzy kraje - Polska, Hiszpania i Włochy. Uczniowie brali udziall w zajęciach w szkole hiszpańskiej w godzinach 8-14, a następnie wolny czas spędzali z hiszpańskimi rodzinami, u których mieszkali przez cały pobyt oraz brali udział w różnego rodzaju wycieczkach i atrakcjach. Odwiedzili Alhambrę - twierdzę mauretańskich kalifów, Park Nauki, brali udział w prelekcji hiszpańskiej profesor astrofizyki oraz zwiedzili malowniczą wyspę: Majorkę. Tematem przewodnim projektu były znane kobiety w historii Europy - zjednoczeni w różnorodności. Dzieci wspólnie tworzyły murale, dyskutowały, tworzyły prezentacje na temat swoich krajów, na temat sławnych kobiet w swoich ojczystych krajach, jak również bawiły się na wspólnych przyjęciach. Mieszkając u hiszpańskich rodzin miały okazję poznać nową kultuę, spróbować tradycyjnych andaluzyjskich dań oraz zawrzeć przyjaźnie, które na pewno będą kontynuowane. Przy rozstaniu pojawiły się łzy i żal było opuszczać ten piękny i słoneczny kraj, jednak piękne wspomnienia pozostaną na zawsze.
BohaterOn - Włącz historię
- Szczegóły
- Marta Pietrzak
- Odsłony: 67
BohaterOn - Włącz historię to ogólnopolska akcja mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego. Uczniowie klas 7 i 8 dzięki materiałom udostępnionym przez organizatorów poznawali okoliczności wybuchu powstania oraz losy jego bohaterów. Następnie własnoręcznie wykonywali dla nich kartki z życzeniami i pozdrowieniami. Udział w akcji ma nie tylko wymiar edukacyjny, lecz jego celem jest również wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie społecznej wrażliwości.
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych
- Szczegóły
- Andrzej Różycki
- Odsłony: 1167
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych
na rok szkolny 2020/2021.
Karty zgłoszenia i wnioski można pobierać w sekretariacie szkoły od 03.03.2020 r. do 20.03.2020 r.
poniedziałek, środa, czwartek w godz. 8.00 – 15.00 wtorek w godz. 8.00 – 16.30 piątek w godz. 8.00-13.00.
Kryteria rekrutacji i terminy w roku szkolnym 2020/2021 - uchwała RM w Konstantynowie Łódzkim.
Biały Dzień
- Szczegóły
- Edyta Grzelak
- Odsłony: 1024
Dnia 29 stycznia w naszej szkole świętowaliśmy ,,Biały Dzień”. Był to jeden z wielu kolorowych dni, które goszczą w kalendarzu inicjatyw naszej placówki. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele postawili tego dnia na odzież w śnieżnym kolorze, by w ten sposób podkreślić aktualną porę roku i przywołać odrobinę zimowej aury. Zarówno jedno jak i drugie wspaniale się udało. Pogoda dopisała jak nigdy, a padający z nieba biały puch dodatkowo uatrakcyjnił nam wszystkim ten czas.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Katyń... ocalić od zapomnienia
- Szczegóły
- Marta Pietrzak
- Odsłony: 3920
Społeczny program KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA to inicjatywa, do której w 2011 roku dołączyły władze Konstantynowa Łodzkiego. Akcja ma na celu uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiiej między innymi poprzez posadzenie 21 857 DĘBÓW PAMIĘCI. W ramach akcji w Konstantynowie posadzono trzy Dęby Pamięci:
- Dąb Pamięci ppor. Erwina Reicherta przy kościele Narodzenia NNP (Pl. Kościuszki)
- Dąb Pamięci por Bronisława Wajsa przy kościele Nawiedzenia NMP (Srebrna)
- Dąb Pamięci posterunkowego Policji Państwowej Kazimierza Turczyńskiego - na Pl. Woności
W rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, 17 września grupa uczniów klasy VI wzięła udział we Mszy świętej w intencji porucznika Bronisława Wajsa, mieszkańca Konstantynowa Łódzkiego, który zginął z rąk NKWD w Katyniu oraz w uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy przy poświęconym mu Dębie Pamięci.