W dniach 02-09.04.2022r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wymianie językowej z programu Erasmus+, która miała miejsce w Granadzie. Uczestniczyły w niej trzy kraje - Polska, Hiszpania i Włochy. Uczniowie brali udziall w zajęciach w szkole hiszpańskiej w godzinach 8-14, a następnie wolny czas spędzali z hiszpańskimi rodzinami, u których mieszkali przez cały pobyt oraz brali udział w różnego rodzaju wycieczkach i atrakcjach. Odwiedzili Alhambrę - twierdzę mauretańskich kalifów, Park Nauki, brali udział w prelekcji hiszpańskiej profesor astrofizyki oraz zwiedzili malowniczą wyspę: Majorkę. Tematem przewodnim projektu były znane kobiety w historii Europy - zjednoczeni w różnorodności. Dzieci wspólnie tworzyły murale, dyskutowały, tworzyły prezentacje na temat swoich krajów, na temat sławnych kobiet w swoich ojczystych krajach, jak również bawiły się na wspólnych przyjęciach. Mieszkając u hiszpańskich rodzin miały okazję poznać nową kultuę, spróbować tradycyjnych andaluzyjskich dań oraz zawrzeć przyjaźnie, które na pewno będą kontynuowane. Przy rozstaniu pojawiły się łzy i żal było opuszczać ten piękny i słoneczny kraj, jednak piękne wspomnienia pozostaną na zawsze.