W dniach 17-23.06.2022r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjno - językowym, który odbywał się w Hiszpanii. Zakwaterowani byliśmy w  Fuergiroli, nieopodal malowniczej Malagi. Codziennie braliśmy udział w wycieczkach: zwiedziliśmy Kadyks (rynek, muzeum miasta, wybrzeże), Malagę (stare miasto, ruiny zamku, muzeum Picasso), Gibraltar (stare miasto, wjechaliśmy na szczyt góry z przeszkolnym punktem widokowym, z którego roztaczał się widok na Afrykę i Hiszpanię, Granadę (odwiedziliśmy hiszpańską szkołę oraz przepiękną Alhambrę z Pałacem Nazira). Dzieci wykonywały zadania językowe w terenie oraz używały języka angielskiego w codziennych sytuacjach takich jak zakupy czy ozmowy z mieszkańcami. Ostatniego dnia skorzystaliśmy z kąpieli w morzu i basenie, gdyż upalna pogoda towarzyszyła nam przez cały pobyt. Była to wycieczka pełna wspaniałych wrażeń, która na pewno pozostanie w naszej pamięci.

W dniach 9 - 13 maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się warsztaty chemiczne pod tytułem "Chemia może być ciekawa". Uczniowie klasy 7, pod czujnym okiem swojej nauczycielki - Magdaleny Łopaciuk, zabrali swoich mlodszych kolegów z klas 1 - 3 w podróż w fascynujący świąt chemii. Uczniowie mogli zaobserwować jak zmieniają się barwy roztworów, wraz ze zmianą pH. Burza w probówce, chemiczny kameleon czy dżin w kolbie wywołały zachwyt wśród młodych chemików. Jednakże największe zaskoczenie wywołała słoniowa pasta do zębów.

Dziękujemy uczniom klasy 7 za ciekawie przygotowane zajecia.

Magdalena Łopaciuk

W dniach 02-09.04.2022r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wymianie językowej z programu Erasmus+, która miała miejsce w Granadzie. Uczestniczyły w niej trzy kraje - Polska, Hiszpania i Włochy. Uczniowie brali udziall w zajęciach w szkole hiszpańskiej w godzinach 8-14, a następnie wolny czas spędzali z hiszpańskimi rodzinami, u których mieszkali przez cały pobyt oraz brali udział w różnego rodzaju wycieczkach i atrakcjach. Odwiedzili Alhambrę - twierdzę mauretańskich kalifów, Park Nauki, brali udział w prelekcji hiszpańskiej profesor astrofizyki oraz zwiedzili malowniczą wyspę: Majorkę. Tematem przewodnim projektu były znane kobiety w historii Europy - zjednoczeni w różnorodności. Dzieci wspólnie tworzyły murale, dyskutowały, tworzyły prezentacje na temat swoich krajów, na temat sławnych kobiet w swoich ojczystych krajach, jak również bawiły się na wspólnych przyjęciach. Mieszkając u hiszpańskich rodzin miały okazję poznać nową kultuę, spróbować tradycyjnych andaluzyjskich dań oraz zawrzeć przyjaźnie, które na pewno będą kontynuowane. Przy rozstaniu pojawiły się łzy i żal było opuszczać ten piękny i słoneczny kraj, jednak piękne wspomnienia pozostaną na zawsze.


pod

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Corocznie nasza szkoła dołącza do miliona organizatorów i uczestników którzy inspirują rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.

W tym roku projekt UE jest realizowany w terminie 9-24 października 2021 roku. W naszej szkole proponujemy na zajęciach dydaktycznych szeroki wachlarz tematów dla programistów. W klasie IV - mBot na drodze publicznej, w klasie V - koncert muzyczny z mBotem, w klasie VI - mBot w zastosowaniach praktycznych (fotokomórka, telebim), w klasie VIII - Moje hobby (witryna www z CSS) i w klasie  VIII - Algebra z Python'em.

Więcej szczegółów w witrynie projektu!

Klasa VI b pod opieką wychowawcy Magdaleny Włodarczyk i Anny Zawadzkiej – Tyczkowskiej, wybrała się do Ogrodu Botanicznego, gdzie odbyła się lekcja biologii w terenie: „Jakie to drzewo?”

Uczniowie mieli okazję poznać ciekawostki z życia roślin. Zostali zapoznani z podstawowymi gatunkami rodzimych drzew iglastych i liściastych, obserwowali charakterystyczne cechy roślin nasiennych. Pani przewodnik zapoznała dzieci z zastosowaniem roślin w życiu człowieka oraz ich rolą w przyrodzie. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem piękna Ogrodu Botanicznego! 

sam

Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
Nazwa zadania: Utworzenie punktu dydaktycznego
pn. „Tajemnice przyrody” przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim
zrealizowanego w ramach konkursu WFOŚiGW „Nasze ekologiczne pracownie”
Beneficjent: Gmina Konstantynów Łódzki

Mamy ostatnie dni kalendarzowej wiosny. Co dzieje się w przyrodzie? Jaką mamy pogodę? Analiza tych zagadnień zachęciła uczniów klasy III a do sięgniecia po marcowe kalendarze pogody, które wykonali realizując projekt Tajemnice przyrody. Zapisane w nich wyniki oberwacji stały się cennym źródłem ciekawych informacji i posłużyły do licznych obliczeń i porównań. Poniżej prezentujemy barwne kalendarze uczniów.

Grażyna Napieralska

Konkurs to kolejna aktywność w ramach programu edukacyjnego "Działaj z imPETem", w którym uczestniczy nasza placówka. Zachęcamy was i waszych rodziców oraz znajomych i przyjaciół szkoły do oddania głosu na naszą szkołę.

Głosowanie: 14.05.2021 r. od godz. 12:00 do 30.05.2021 r. do godz. 12:00

Na prace konkursowe zamieszczone w Galerii prowadzone jest głosowanie internautów, zgodnie z terminami podanymi powyżej, gdzie każdy głos odpowiada jednemu punktowi.

Zasady Głosowania

  1. Podczas głosowania jedna osoba może oddać maksymalnie jeden głos w ciągu 24 godzin tj. od godziny 00:00 do godziny 23:59 tego samego dnia

2. Kryterium ograniczenia głosowania do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres e-mail.

3. Celem potwierdzenia głosowania należy aktywować link przesłany na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania.

Link do naszej pracy: https://dzialajzimpetem.pl/konkurs-dla-szkol/praca/?praca=70

Pod koniec kwietnia w związku z realizacją zajęć o tematyce ekologicznej, uczniowie klasy 1b przystąpili do konkursu plastyczno-technicznego Ekoludek- zadanie: wykonanie Ekoludka z surowców wtórnych.

Ekoludki wyróżniały się pomysłowością, zaskoczyły różnorodnością użytych materiałów a także pełnioną funkcją użytkową.

I miejsce : Szymon, Filip, Jurek, Anita, Kuba H.

II miejsce : Michał, Ignaś, Marcel, Wojtek

III miejsce : Kalina, Dominik, Oliwia, Michalina, Kuba K.

 

Marice dziękuję za piękny plakat na Dzień Ziemi :)

Dziękuję za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom gratuluję!!!

Iwona Dębowska