W tym roku szkolnym klasy 1 a, 1 c i 3 c ponownie przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego projektu promującego czytelnictwo ,,Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”.

W I module projektu "Czytam z klasą, lekturki spod chmurki" uczniowie klasy I a, zapoznali się z chmurką Tosią, każdy z uczniów wykonał swoją własną "Tosię", które zawisły w naszej klasie.  Zapoznaliśmy się z lekturą "Sposób na Elfa" Marcina Pałasza. Uczniom bardzo spodobały się przygody psa Elfa, jego siostry Erki oraz relacji z nowym właścicielem. Uczniowie wykonali plakaty zachęcające do przeczytania tej lektury, a także wykonali zadnia umieszczone na temat "Podróże po Polsce". Wszystkim uczniom bardzo spodobał się udział w projekcie i z wielką niecierpliwością czekamy na kolejną z lektur.

W ramach zadań uczniowie z klasy 1 c wypełnili pierwsze strony lekturnika tworząc portrety głównego bohatera oraz ilustracje przedstawiające wybraną przygodę Elfa. Wykonali plakaty zachęcające do przeczytania omawianej lektury, stworzyli wyjątkowe pudełka, a także zapoznali się z “Rozchmurzonym opowiadaniem na powitanie” i wypełnili szereg zadań związanych z podróżami.

Uczniowie klasy 3 c natomiast założyli lekturniki, w których pokolorowali i uzupełnili strony związane z pierwszą przeczytaną lekturą ,,Sposób na Elfa”. Opisali przygody głównego bohatera oraz wypisali cechy dobrego opiekuna zwierząt. W grupach, przygotowali grę planszową związaną z treścią lektury, a następnie  rozegrali partie zespołowe z użyciem samodzielnie przygotowanych przez siebie pionków. Była radość, ale i nutka zdrowej rywalizacji :)Zorganizowaliśmy klasową akcję bookcrossingową "Książki w podróży". W tym celu, w klasie zaprojektowaliśmy przestrzeń, w której książki oczekiwały na podróż. Umieściliśmy wykonane w parach plakaty z napisem "CZYTAM Z KLASĄ - książki w podróży". Książeczki cieszyły się wielkim uznaniem, dlatego na pewno to nie koniec akcji :)