W ramach Projektu Edukacji Patriotycznej pt.: "Łódzkie, Pabianickie i Konstantynowskie Orlęta Spadkobiercy Niepodległości"  Regionalna Edukacja Historyczna i Wychowanie Patriotyczne - Obronne Łódzkiej Młodzieży Szkolnej, Oparte na Łódzkich Tradycjach Walk o Niepodległość Polski uczniowie z klasy 6a wzięli udział w wycieczce SZLAKIEM WALK II BATALIONU 1 PUŁKU PIECHOTY LEGIONÓW POLSKICH I ŁODZKIEJ 10 DYWIZJI PIECHOTY ARMII „ŁÓDŹ” W REJONIE SIERADZA, WARTY I GLINNA. Uczniowie zwiedzali między innymi skansen pojazdów kołowych i gąsiennicowych z lat 1918 - 1990 w Boczkach koło Szadku, gdzie mieli okazję zobaczyć unikatowe egzemplarze pojazdów, które były wykorzystywane w produkcji takich filmów jak: "Czterej pancerni i pies", czy "Miasto '44". Następnie odwiedzili żołnierzy z 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia. Niewątpliwie największą atrakcją była możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach na strzelnicy, na której szkolą się zwykle żołnierze. Niestety na terenie bazy obowiązywał bezwzględny zakaz robienia zdjęć.