EU Code Week to coroczna inicjatywa edukacyjna, w ramach której europejskie państwa biorą udział w rywalizacji, której celem jest zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń promujących rozwój umiejętności cyfrowych, w tym w szczególności związanych z kodowaniem i programowaniem. To również doskonała okazja do poznania gier logicznych, grafiki komputerowej czy elementów robotyki.

Nasza szkoła jak corocznie czynnie uczestniczy w tym wydarzeniu. Proponujemy zajęcia z programowania robota Thymio w języku VPL (klasy I - IV), Scratch (klasy IV-VI), Blockly (klasy VI - VIII) i Aseba (klasy VII - VIII). Zajęcia mogą odbywać się na wirtualnym symulatorze lub realnym robocie. Udostępniliśmy oprogramowanie do pracy w domu bez konieczności posiadania fizycznie robota.

Więcej informacji można znaleźć tutaj...