Klasa szósta udała się do parku na Zdrowiu w Łodzi na zajęcia terenowe organizowane przez Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła. Uczniowie opowiadali interesujące historie ze swojego życia związane z drzewem. Poznali ciekawostki z życia roślin związane ze wzrostem, rozmnażaniem, odżywianiem się, zastosowaniem roślin w życiu człowieka oraz ich rolą w przyrodzie. Rozpoznawali podstawowe gatunki rodzimych drzew na podstawie kształtu blaszki liściowej, koloru i faktury kory, sylwetki drzewa, nasion i owoców z wykorzystaniem klucza do oznaczania. Wykonali drzewnik z zebranych w trakcie zajęć liści oznaczonych wcześniej drzew. Poprzez pracę w grupie i zastosowane metody aktywizujące uczniowie w sposób czynny zdobywali wiedzę, rozwijali kreatywność, co pozwoli im na dłużej zapamiętać informacje zdobyte w wyniku własnych poszukiwań.