Segregacja śmieci to jedna z czynności, dzięki którym człowiek ma istotny wpływ na otaczające go środowisko. Uczniowie klas 1-3 w ostatnim czasie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na temat segregowania odpadów. Spotkanie zostało przeprowadzone przez pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Łodzi. Zajęcia były doskonałym uzupełnieniem wiedzy w dziedzinie ochrony środowiska i ekologii. Uczniowie poprzez zabawę zadbali, aby odpady były zagospodarowane we właściwy sposób, poza tym upewnili się, że na co dzień wykonują tą czynność prawidłowo. Dodatkowo nasi goście opowiedzieli, jak prawidłowo kwalifikować odpady do poszczególnych pojemników. Pokazali na czym polega recykling i jaką drogę przechodzą odpady, aby dostać nowe życie w kolejnych produktach.

Jak widać, segregacja nie jest trudna, a korzyści płynące z tego procesu mają olbrzymi wpływ na naszą planetę. Najważniejsze to wyrobić sobie dobre nawyki, dzięki którym sortowanie odpadów stanie się czymś zupełnie naturalnym. Tak wiele zależy od naszych codziennych wyborów!

Magdalena Skalska