26 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków na słodko. W tym dniu został zorganizowany konkurs kulinarny z języka angielskiego dla klas 4-8 przez panią Annę Wasilewską. Konkurs połączony był z akcją charytatywną Dla Miłoszka. Uczniowie mieli upiec ciasto z osobą dorosłą w domu i przynieść je z przepisem w języku angielskim. Uczniowie przynieśli aż 65 wypieków. Konkurencja była ogromna, a każde ciasto było wyjątkowe i pyszne. W szkole wolontariusze sprzedawali ciasta na przerwach aż na 3 piętrach, aby zebrać pieniążki na ten szczytny cel. Ciast było tak dużo, że akcja przedłużyła się do wtorku i uczniowie w kolejnym dniu mogli kupić coś słodkiego. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i kierujemy szczególne podziękowania dla rodziców, bez których konkurs nie mógłby się odbyć. Kochani rodzice jesteście ogromnym wsparciem dla swoich dzieci. Zbiórka okazała się dużym sukcesem i szkoła zebrała łącznie 1778,19 groszy. Pieniążki zostaną wpłacone na konto Miłosza Rybickiego. Dziękujemy i ogłaszamy zwycięzców tego konkursu :

1 miejsce - Alicja Krepska kl.7a i Szymon Krepski kl. 4b

2 miejsce - Apolonia Koszańska kl. 4a

3 miejsce - Oliwia Fedorczyk i Julia Kaniowska kl. 5a

4 miejsce - Natalia Machałowska i Emilia Dynowska kl.5a

5 miejsce - Lilianna Klimas kl.8a

Wyróżnienie zdobyli :

Adam Nguyen Minh kl.5b

Antonina Pertkiewicz kl.5c

Lena Bakalarczyk kl.4a

Wiktoria Kroczyńska kl.7a

Kalina Klimas kl. 4b

Anna Wasilewska