Za nami trzeci ostatni moduł projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”. Książki, które towarzyszyły nam podczas realizacji zadań to ,,Detektyw Pozytywka”, ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta” oraz ,,Sposób na Elfa” .Tuż po przeczytaniu lektury uczniowie  wykonali pierwsze obowiązkowe zadanie. Uzupełnili metryczki, stworzyli mapę skojarzeń o głównym bohaterze lektury, sporządzili jego portret, opisali ulubione fragmenty lektury, stworzyli plan wydarzeń. Kolejnym zadaniem było wykonanie lapbooków, w których uczniowie z wielkim zaangażowaniem opisywali głównych bohaterów oraz jego przygody. Jednym z zadań było również wykonanie "Lektur na wieszaku". Sama forma wykonywanej pracy była dla uczniów intrygująca i wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Dzieci umieszczały na wieszaku informacje związane z lekturą, skojarzenia oraz ilustracj. Ostatnim zadaniem była lekcja pod chmurką. W naszej szkole istnieje wspaniała ipracownia "Pod chmurką" dzięki czemu mogliśmy wygodnie zasiąść na ławeczkach, poczytać, rozwiązywać krzyżówki oraz po prostu świetnie się bawić korzystając ze sprzyjających warunków. Wszystko w miłej, czytelniczej atmosferze. Niestety nasza przygoda z projektem edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród dzieci „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” dobiegł końca. Projekt ten został stworzony z myślą o zachęceniu uczniów do czytania książek, w tym lektur szkolnych. Tegoroczna edycja projektu miała zasięg międzynarodowy. Projekt był zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022, a udział w projekcie był wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.