Uczniowie klas 1b i 1c udali się do stolicy Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był Park Łazienkowski, gdzie wśród przepięknej przyrody i architektury odbyła się lekcja przyrody pt. „Przyroda wokół nas, czyli jak być uważnym obserwatorem przyrody”. Dzieci podczas zajęć poznały najważniejsze gatunki drzew rosnących w łazienkowskich ogrodach. Dowiedziały się, jakie zwierzęta tu mieszkają, czym się żywią i jak się zachowują. Następnie udaliśmy się do serca Warszawy, czyli na Stare Miasto. Warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy! Mieliśmy okazję obejrzeć kolorowe kamienice i poczuć wyjątkową atmosferę wąskich uliczek oraz posłuchać ciekawych legend. Zobaczyliśmy również takie miejsca jak – Barbakan, pomnik Zygmunta III, Syrenki Warszawskiej, Małego Powstańca. Po obiedzie udaliśmy się na lekcję muzealną pt.”Spotkanie z królem”. Ostatnim punktem tej niewątpliwie ciekawej wycieczki, był Grób Nieznanego Żołnierza.

Zadowoleni, z zakupionymi pamiątkami, bogatsi o nowe ,niezapomniane wrażenia wróciliśmy do Konstantynowa Łódzkiego. To była udana wycieczka!

Magdalena Skalska