W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w dniach od dniach 14.02 – 18.02.2022 r. odbyły się zimowiska w Szkole Podstawowej nr 2 w Konstantynowie Łódzkim. Uczniowie z najmłodszych klas uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach edukacyjno – rekreacyjnych. W ramach zajęć programowych braliśmy udział w zabawach sportowych na hali gimnastycznej tj. mini koszykówka, piłka nożna, frisbee oraz w zajęciach basenowych. Nie zabrakło również zajęć tanecznych ,,Just Dance”. Po dużej dawce aktywności mogliśmy zrelaksować się na ,,Spotkaniach z jogą”. Podczas ferii odbywały się również spotkania ,,Klubu szachowego”, gdzie utrwalaliśmy zdobyte wiadomości i dzieliliśmy się wiedzą szachową z pozostałymi uczestnikami. Podczas ferii odwiedził nas również teatrzyk kukiełkowy ,,Pinokio”, w którym to główni bohaterowie przekazali Nam bardzo wartościowe treści kształtujące nawyki dbania o zdrowie. Niezwykłe emocje wzbudziło spotkanie z afrykańskimi zwierzątkami wężami, pająkami, jaszczurkami, skorpionem i jeżykiem. Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie, jak ważna jest prawidłowa opieka nad zwierzętami. Dla małych artystów przygotowano zajęcia plastyczno – technicznych ,,Warsztaty orgiami”, ,,Świeczniki z masy solnej” oraz ,,Warsztaty krawieckie”, gdzie powstawały bardzo kreatywne i nietuzinkowe prace. Na zakończenie naszej przygody wraz z DJ Oliwierem zorganizowane zostały zabawy integracyjne przy znanych i lubianych rytmach. Uczniowie w trakcie ferii korzystali także z przepysznych obiadów w naszej szkolnej stołówce. Natomiast w ostatni dzień czekał na każdego uczestnika słodki poczęstunek. 

Czas ferii minął bardzo szybko. Jednak wspólny pobyt z rówieśnikami oraz ciekawa oferta zajęć sprawiły, że dzieci miło wspominały każdy dzień. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za uśmiech i życzymy dużo odpoczynku w ostatnim tygodniu ferii :)

Opiekunowie: p. Edyta, p. Natalia, p. Beata, p. Tomek :)