Tegoroczna Inicjatywa Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 pod hasłem ,,Działajmy razem!” ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Istotą tego przedsięwzięcia jest uświadomienie, że zagrożenia, z którymi spotykamy się w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest też źródłem niebezpieczeństw, przed którym powinniśmy chronić dzieci. Serdecznie zapraszamy Rodziców do zapoznania się z materiałami online ,, Chroń dziecko w sieci” http://www.dzieckowsieci.pl/.

W ramach kampanii w naszej szkole odbył się cykl zajęć, podczas których poruszana była szeroko rozumiana tematyka cyberzagrożeń. Uczniowie dowiedzieli się z nich, co trudnego może nas spotkać w sieci i jak sobie z tym wspólnie poradzić.

Podsumowaniem działań było rozstrzygnięcie konkursu plastyczno – informatycznego ,,Dzień Bezpiecznego Internetu”, którego celem było zaznajomienie uczniów z problematyką bezpieczeństwa w sieci oraz rozwijanie zainteresowań informatycznych i uzdolnień plastycznych. Uczniowie wykonali bardzo interesujące prace w formie komiksów, przekazując przemyślane i bardzo pouczające treści.  ,,Kradzież wizerunku”, ,,Dziwna wiadomość”, ,,Lila uważaj !”, ,,Bezpieczeństwo w sieci”, ,,Jaś i Małgosia w sieci”, ,,Bezpieczeństwo w Internecie” to tytuły prac konkursowych, dzięki którym dowiedzieliśmy się jak być bezpiecznym online.

Miejsce I

Kalina K. kl. III b, Michał M. kl. II b

Miejsce II

Robert K. kl. I c, Sebastian A. kl. II a

Miejsce III

Martyna A. kl. III b, Karolina K. kl. II c

Wyróżnienia

Nikola A. kl. I a, Sofia S. kl. II a, Bianka M. kl. II a, Jagoda N. kl. II a, Lena S. kl. II c

Serdecznie dziękuję uczniom za zaangażowanie i gratuluję twórczych pomysłów :)