To już kolejny rok realizacji cudownego projektu ,,Czytam z klasą - lekturki spod chmurki”, którego głównym celem jest rozwijanie aktywności czytelniczych oraz rozbudzanie ciekawości literackiej. W ramach projektu „Czytam z klasą, lekturki spod chmurki” uczniowie klasy III a, III b, III c oraz II c zapoznały się z lekturą „Nela, mała podróżniczka” oraz ,,Afryka Kazika”. Lektury bardzo spodobały się dzieciom, a podjęcie interesujących działań było dla uczniów dużą przyjemnością. Pierwszym zadaniem było zapoznanie z opowiadaniem o chmurce Tosi. Każdy z uczniów wykonał swoją własną chmurkę, która ma swoje miejsce honorowe w  klasach. Po wysłuchaniu lektury dzieci wykonały zadania z lekturnika, opisywały głównych bohaterów, których bardzo polubiły, a praca reportera i podróżnika stała się dla nich wyjątkowo ciekawym zawodem. Następnie samodzielnie stworzyli i prezentowali “Lektury w pudełku”. Dzieci wykonały zakładki do książek oraz plakat zachęcający do czytania książek. Prace były bardzo pomysłowe, interesujące, niepowtarzalne. Wspólnie obchodziliśmy Święto Dnia Postaci z Bajek, każdy opowiadał o swoich ulubionych postaciach. Podczas realizacji kolejnych zadań zapoznaliśmy się z treścią “Rozchmurzonego opowiadania o Tosi” oraz listu wysłanego do klasy przez ulubioną chmurkę. Dzieci zamieniły się na moment w detektywów, których zadaniem było stworzenie rysopisu podróżnika. Powstało mnóstwo ciekawych plakatów prezentujących wyobrażenia uczniów na temat tego zawodu. Podróżowaliśmy także po mieście zawodów, a zwieńczeniem tychże podróży było spotkanie z pracownikiem Służby Więziennej – mamą uczennicy z klasy III c - za co bardzo serdecznie dziękujemy  :), która opowiedziała nam o swojej pracy, obowiązkach i zadaniach. Ostatnim z zadań jakie wykonaliśmy to interaktywna zabawa w mieście zawodów. Pozwoliło nam to zapoznać się z budowlami, charakterystyką pracy ludzi różnych zawodów. Udział w projekcie sprawia uczniom ogromną satysfakcję, dobrą zabawę, rozwija wyobraźnie i twórcze myślenie. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie pracy w kolejnym II module :)