Drukuj
Odsłony: 127

Dołącz do drużyny „SZLACHETNEJ PACZKI” razem z nami możesz zmienić historie życia tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła zgłosiła swój udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Przygotowywana przez Nas paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych, znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To mądra pomoc. Wybraliśmy już rodzinę , której chcemy pomóc.

Historia Rodziny

Państwo Aneta i Krystian wychowują kilkuletnią córkę Aleksandrę. Kiedy mama i babcia pani Anety zmarły, fundusze rodziny bardzo zmalały. Zostali sami w zbyt wielkim mieszkaniu z kredytami. Od kliku lat rodzina podejmuje pracę zarobkową, która niestety nadal nie wystarcza na podstawowe opłaty. Utrzymują się ze swoich pensji i zasiłków, które razem wynoszą 4930 zł. Jednak przez koszty leków pani Anety (chorującej na przepuklinę, zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, nadciśnienie) oraz kredyty i opłaty (łącznie 3830 zł), na jedną osobę w rodzinie przypada 367 zł.

Piękno Rodziny

W rodzinie widać samozaparcie. Pomimo wcześniejszych trudności podjęli wyzwanie i oboje pracują. W planach mają zamiar zmienić mieszkanie na mniejsze, aby koszty czynszu zmalały. Pani Ilona chciałaby nauczyć się języka angielskiego, aby podnieść swoje kompetencje i znaleźć lepszą pracę. Ich córka, mimo młodego wieku, wykazuje ogromną chęć nauki nowych rzeczy. Pan Krystian potrafi rysować i sprawia mu to wielką przyjemność.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Dwa duże grzejniki elektryczne Rodzina ma niedziałający piec, dlatego potrzebuje grzejników do ogrzania mieszkania.

2. Środki czystości Rodzina z powodu braku funduszy nie jest w stanie zapewnić sobie podstawowych środków higieny. (Bawełniane podpaski, mydło, żel myjący, szampon, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, balsam do pielęgnacji ciała itp.)

3. Żywność Brak pieniędzy nie pozwala rodzinie na zakup wystarczającej ilości żywności. (Makaron, ryż, kasza, dżem, konserwy rybne, konserwy mięsne, cukier, mąka itp.)

Pozostałe potrzeby rodziny

Odzież: Pani Aneta: kurtka zimowa XL, bluza XL, kozaki rozmiar: 41, Pan Krystian: bluza zimowa M, kozaki rozmiar:41 Córka Aleksandra: rozmiar 134cm, bluzki i bluzy najchętniej w kolorze różowym i fioletowym, leginsy i dresy, kozaki rozmiar: 30, adidasy rozmiar: 30.

Materiały szkolne: Zeszyty, bloki, kredki, farby, klej, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, piórnik, plecak, przybory do pisania.

Wyposażenie mieszkania: Kołdra, poduszka, pościel 220x160, ręczniki, koc.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Odkurzacz, garnki, patelnie, tapczan dla dziecka z pojemnikiem na pościel, podwójna kanapa, tablet.

Szczególne upominki: Książka do nauki języka angielskiego, zestaw do rysowania, kamper dla lalki Barbie.

Zbiórka trwa do 8 grudnia 2021r.

Zachęcamy do udziału w akcji, Wolontariat Szkolny