W dniu 1 października odbył się w naszej szkole „Dzień tabliczki mnożenia”. Już przed tym dniem wywołaliśmy w uczniach nastrój oczekiwania, przez motywowanie ich do powtarzania tabliczki mnożenia i przez wywieszenie plakatów informacyjnych na temat wydarzenia. W kasach na lekcjach odbyły się rozmowy jak dobrze przygotować się do konkursu. Sam konkurs odbył się 1 października. Wzięły w nich udział trzy klasy czwarte, w sumie siedemdziesiąt sześć uczniów. Przebiegał on w dwóch etapach. Najpierw uczniowie musieli wykazać się sprawnością liczenia. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 29 uczniów. Zmierzyły się one z zadaniami, które wymagały umiejętności wykorzystania wiedzy z tabliczki mnożenia w zadaniach problemowych, czyli tarcza z tabliczką mnożenia i tabelka mnożenia oraz kolorowy szyfrogram. Jeśli chodzi o lekcje w tym dniu to w wielu klasach przeprowadziliśmy lekcje poświęcone tabliczce mnożenia. W młodszych klasach (trzeciej) była to głownie umiejetność sprawnego liczenia. Uczniowie bardzo zaangażowali się w konkurs. Pierwszy etap nie sprawił uczniom większych kłopotów. W drugim etapie natomiast pojawiły się problemy przy tabeli mnożenia. Po dwóch etapach wyłoniliśmy zwyciezców, zostali nimi:


1. Nina Skorzycka
2. Lena Czechowska
3. Julian Nakielski, Laura Kazimiercza.

Gratulujemy !!!

Eunika Gawlik