,,Gdy jesteś samotny i czujesz się wrogiem świata, zagraj w szachy, podniosą cię na duchu”.

Arystoteles

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu ,,Łódzkie gra w szachy”. Głównym celem projektu było dostarczenie nauczycielom innowacyjnych i efektywnych narzędzi do codziennej pracy z dziećmi. Zwiększenie umiejętności matematycznych dzieci w zakresie logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji. Wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci. Inicjatorem programu jest marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, który nie kryje swojej pasji do tego sportu i stara się nią zarazić mieszkańców województwa łódzkiego. W przeszłości gra w szachy cieszyła się popularnością na królewskich dworach, wśród przedstawicieli arystokracji i dowódców wojskowych. Dzisiaj może grać już w nie każdy, bez względu na płeć, wiek czy pozycję społeczną, bo szachy to przede wszystkim świetna zabaw. Szkolny Klub Szachowy ,,Szachownica” realizuje zajęcia rozwijające zainteresowania dla klas 0 – 3, które są realizowaie od października 2021 r. do czerca 2021 r.