Drukuj
Odsłony: 300

W dniach 09.08-25.08.2021 uczennice naszej szkoły pod opieką nauczyciela języka angielskiego Magdaleny Włodarczyk uczestniczyły w międzynarodowym projekcie wymiany międzykulturowej. Nasza szkoła została zaproszona do udziału w projekcie przez Europejskie Centrum Młodzieży przy partnerstwie Szwajcarskiej Fundacji KDP Trogen.

Fundacja Dzieci Pestalozzi (Pestalozzi’s Children Foundation- KDP Trogen), to szwajcarska organizacja pozarządowa, z ponad 70-letnim doświadczeniem, zapewniająca dzieciom i młodzieży dostęp do edukacji i promowania pokojowego współistnienia międzykulturowego. Fundacja Pestalozzi znajduje się w Trogen, w Szwajcarii, działa jednak na całym świecie. Projekty wymiany międzykulturowej (International Exchange Projects- IEP) są jednym z głównych obszarów działania fundacji.  uczestnicząc w kursach z zakresu komunikacji międzykulturowej, zwalczania dyskryminacji, tożsamości, rozwiązywania konfliktów i praw dziecka. Zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka, Fundacja jest przekonana, że edukacja powinna zmierzać do rozwijania osobowości dziecka, talentów oraz zdolności umysłowych i fizycznych oraz powinna nauczać pokojowego życia razem.

Uczestnicy spędzili wspaniały czas, ćwicząc mówienie w języku angielskim, wędrując po górskich szlakach, podziwiając malownicze Alpy. Realizując program projektu w terenie mieliśmy szansę zwiedzić Konstancję, Schaffhausen, Appenzell i Sankt Gallen. W projekcie uczestniczyło 40 uczniów z całej Polski – zawiązały się nowe przyjaźnie, a piękne wspomnienia pozostaną z nami na zawsze.

 Magdalena Włodarczyk