Drukuj
Odsłony: 146

Uczniowie klasy 2 c zakończyli właśnie udział w dwóch projektach: “CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki” oraz “Kreatywne prace plastyczne”.

W ramach realizacji ostatniego modułu projektu “Czytam z klasą” dzieci zapoznały się z lekturą “Dzieci z Bullerbyn”. Lektura okazała się dla nich bardzo ciekawa, a sama praca z nią była dla uczniów dużą przyjemnością. Dzieci wykonały zadania z lekturnika, rysowały portrety głównych bohaterów, wykonały wspaniałe ekomakiety prezentujące Bullerbyn. W ramach zadań ekologicznych wysłuchaliśmy opowiadania o “Chmurce w kranie słońca”, poznaliśmy alternatywne źródła energii, przypomnieliśmy sobie, dlaczego szklana butelka jest tak niebezpieczna w lesie oraz wykonaliśmy szereg zadań i zabaw związanych ze Światowym Dniem Ziemi.

Projekt “Kreatywne prace plastyczne” uczniowie klasy 2c realizowali w ramach zajęć koła plastycznego. Dzieci wykonywały większość prac w oparciu o interesujące, nietypowe rozwiązania plastyczne, używają własnej, niczym nieograniczonej, wyobraźni. Dzięki pomysłom na interesujące zadania, powstało wiele ciekawych prac, które nieraz zdobiły korytarz lub naszą klasę, a dzieciom przyniosły sporo satysfakcji.

Agnieszka Mazurkiewicz