Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi
Nazwa zadania: Utworzenie punktu dydaktycznego
pn. „Tajemnice przyrody” przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim
zrealizowanego w ramach konkursu WFOŚiGW „Nasze ekologiczne pracownie”
Beneficjent: Gmina Konstantynów Łódzki

Wiosną do naszego szkolnego ogrodu zawitali uczniowie klas 0-III, gdzie zajęli się sadzeniem kwiatków, warzyw oraz ziół. Pojawiły się m.in. bratki, mieczyki, pomidory, pietruszka, fasolka, mięta. To była wspaniała lekcja dla wszystkich uczniów, bo jak wiadomo praktyczne działania uczą, ale również sprawiają wiele radości. Mamy nadzieję, że posadzone roślinki upiększą szkolny teren i będą cieszyć nasze oczy przez dłuższy czas. Wiemy jak ważna jest przyroda w naszym życiu. Jesteśmy częścią środowiska i aktywnie włączając się w akcje na rzecz propagowania zachowań ekologicznych, dbamy o własne miejsce zamieszkania, gwarantujemy sobie i następnym pokoleniom lepsze zdrowe życie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do realizacji projektu ,,Tajemnice przyrody”.