Jedna plastikowa zakrętka nie jest w stanie nic zdziałać, ale wrzucona do pojemnika staje się cennym wkładem. Jedna osoba średnio jest w stanie zebrać kilka kilogramów rocznie, ale jeśli połączymy siły, to akcja ma szansę przynieść wiele korzyści.

W naszej szkole od września trwała akcja zbierania plastikowych zakrętek.

Uczniowie klasy 5a i ich wychowawca – Jolanta Szymborska zorganizowali zbiórkę zakrętek, ustawiając w holu szkolnym pojemnik na kolorowe zakrętki. Do zbiórki włączyła się cała społeczność szkolna. Podczas nauki zdalnej uczniowie nadal zbierali je w domu i czekali, kiedy będą mogli dorzucić je do pojemnika. Kiedy wróciły do szkoły, okazało się, że uzbierano cały pojemnik, a w nim 150 kg zakrętek.

Co dalej z zakrętkami ?

Szkoła nawiązała współpracę z Łódzkim Hospicjum dla Dzieci Łupkowa.

Zakrętki zostały przekazane w 10 workach po 15 kg wolontariuszom, którzy współpracują z Łódzkim Hospicjum dla Dzieci. W ten sposób nasza szkoła wzięła udział w projekcie “Zostań Super Zakrętakiem “.

To akcja, która:

  1. Jest ekologicznym przedsięwzięciem, które uczy dzieci, że warto segregować odpady.
  2. Jest społecznym przedsięwzięciem, które uczy, że warto wspierać potrzebujących - pacjentów, którzy są dziećmi.

Cieszymy się, że akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i chcemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się do tej zbiórki - dzięki Wam uzbieraliśmy dużą ilość zakrętek.

Pamiętajcie akcja nadal trwa :)

   Organizatorzy – klasa 5 a wraz z wychowawczynią, Panią Jolantą Szymborską