Nasza szkoła przystąpiła do projektu ,,Łódzkie gra w szachy”. Dlatego już w nowym roku szkolnym, będą realizowane zajęcia szachowe dla przyszłych pasjonatów szachowych rozgrywek. Właśnie zakończył się pierwszy etap projektu, a nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału, w spotkaniu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, który odbył się w Łodzi. Uczniowie zwiedzili Muzeum - Pałac Herbsta, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji fabrykanckich w Polsce. Obiekt zlokalizowany jest na Księżym Młynie - dawnym kompleksie fabrycznym Karola Scheiblera, wpisanym obecnie na listę Pomników Historii. Oczywiście głównym celem spotkania było rozegranie partii szachowej. Dziś lekcję szachów dał marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, który zachęcał do nauki tej gry od najmłodszych lat. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali upominek oraz wykonali pamiątkowe zdjęcie.