„Sportowy skok w wakacje” – radosne powitanie lata w naszej świetlicy!
W środę, 24 czerwca, na boisku szkolnym zrobiło się wyjątkowo głośno, radośnie i sportowo! Wszystko za sprawą wyjątkowych zawodów pod hasłem „Sportowy skok w wakacje”, które dla naszych uczniów zorganizowała świetlica szkolna. Piękna pogoda i świetne humory dopisywały wszystkim od samego początku!
Taneczny start: „Chocolada” porwała wszystkich!
Całą imprezę rozpoczęliśmy z wielkim przytupem. Zanim ruszyły sportowe zmagania, wszystkie dzieci spotkały się na wspólnej rozgrzewce. Energetyczny taniec do utworu „Chocolada” momentalnie wprawił uczestników w wakacyjny nastrój i wywołał mnóstwo uśmiechów.
5 stacji, wielkie emocje i sportowa rywalizacja
Po tanecznym wstępie uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Zabawa na boisku odbywała się w systemie stacyjnym. Na dzieci czekało 5 pomysłowych stacji, na których mogły wykazać się zręcznością, szybkością i współpracą zespołową. Wychowawcy świetlicy z zaangażowaniem mierzyli czas oraz oceniali umiejętności zawodników w następujących konkurencjach:
Skok przez fale – wymagający skoczności i refleksu,
Arbuzy do kosza – trening celności i precyzji rzutów,
Łowcy lodów – pełna emocji zabawa zręcznościowa,
Wakacyjny pakunek – ekspresowe pakowanie na czas,
Kelnerzy na plaży – konkurencja sprawdzająca równowagę i opanowanie.
Za każdą zaliczoną stację drużyny zdobywały cenne punkty oraz pamiątkowe pieczątki, które z dumą kolekcjonowały na swoich kartach.
Słodki finał i zasłużone nagrody
W tych zawodach nie było przegranych! Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałym duchem walki i zasadami fair play. Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia każde dziecko zostało nagrodzone pamiątkowym dyplomem oraz słodkim upominkiem.
To był wspaniały, aktywny dzień na świeżym powietrzu. Gratulujemy wszystkim świetliczakom i życzymy Wam dokładnie takich samych – bezpiecznych, radosnych i pełnych energii – wakacji!