Szanowni Rodzice! 

Informuję, że z powodu rozpoczęcia akcji strajkowej nauczycieli zajęcia dydaktyczno- wychowawcze zostają zawieszone - do odwołania.

Miroslawa Marszałek
dyrektor szkoły     

W dniu 26 marca 2019 roku o godz. 16.00
odbędą się próby sprawnościowe kandydatów
do oddziału sportowego
na rok szkolny 2019/2020.

rekrutacjaSP2

dniotwarte

Dnia 13.11.2018r. (wtorek) odbędą się zebrania z Rodzicami.

Godzina 17:00 - klasy IV - VIII

Godzina 18:00 - klasy I - III

Serdecznie zapraszamy!

 

Głównym “sponsorem” działalności Rady Rodziców jesteście Państwo Wy - Rodzice każdego ucznia naszej szkoły.

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Rodziców o wsparcie finansowe.

 

W tym roku szkolnym prosimy aby  Państwo wszystkie darowizny na Radę Rodziców wpłacali na konto:

07 1020 3437 0000 1802 0173 1470

 tytułem: wpłata na Radę Rodziców, imię i nazwisko dziecka + klasa.

 

Darowizny będzie  można dokonać również osobiście 30 minut przed konsultacjami i zebraniami będzie w szkole dyżurował członek RR.

Wpłata za pierwsze dziecko wynosi 50 zł, natomiast drugie i każde kolejne wynosi 30 zł.

 

Pozdrawiamy i dziękujemy w imieniu Rady jak i Dzieci za okazane wsparcie.

Gratulujemy i dziękujemy...

W zawodach, które odbyły się 20 listopada 2018 r. w Powiatowej Hali Sportowej w Pabianicach udział wzięły następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa nr 14 w Pabianicach, Szkoła Podstawowa w Pawlikowicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstantynowie Łódzkim, Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej, Szkoła Podstawowa w Dobroniu, Szkoła Podstawowa nr 9 w Pabianicach. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna po dwóch zwycięstwach, dwóch remisach i jednej porażce zajęła trzecie miejsce w turnieju.

Zespół z naszej szkoły pod opieką p. Sylwestra Karpisza grał w składzie: Julian Cybulski, Aleksander Drabent, Seweryn Lizak, Kacper Dymowski, Jarosław Marszałek, Jakub Rudzki, Antoni Sztaudynger, Gabriel Grzelczak, Julian Zan, Oliwier Pacholak.

  1. Uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej będą mogli sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (wyniki.edu.pl). Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń będzie mógł otrzymać od dyrektora szkoły 12 czerwca br. Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 14 czerwca br. od godz. 10:00.

  2. Informator o szkołach w woj. łódzkim
  3. Witryna naboru elektronicznego dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w województwie łódzkim.

  4. Witryna Urzędu Miasta Łodzi - Informator o szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
    Uczeń może wybrać dowolną liczbę szkół i klas!!!
  5. Zarządzenie nr 41/2019 Łódzkiego Kuratora Oświaty z 31 stycznia w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, a także składania dokumentów przez absolwentów szkół podstawowych i absolwentów dotychczasowych gimnazjów.

    Termin składania wniosków: 13 maja - 25 czerwca 2019 r.
    Ogłoszenie wyników wstępnej rekrutacji: 16 lipca 2019 r.
    Ogłoszenie listy ostatecznie zakwalifikowanych: 25 lipca 2019 r.
    Postępowanie uzupełniające: 26 lipca - 30 sierpnia br.

  6. Pytania na temat rekrutacji 2019/2020 w województwie łódzkim można kierować do wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi Jarosława Owsiańskiego.
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    tel.: 42 637 70 55 w. 46 lub 42 637 70 59

  7. Rekrutacja 2019/2020 – link do nowej zakładki na stronie MEN
  8. Zarządzenie nr 113 ŁKO z dnia 16 listopada 2018 r. w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych na rok szkolny 2018/2019, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i gimnazjum.
  9. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018–2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum oraz branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum.

W zawodach, które odbyły się 27 listopada 2018r. na pływalni MOSiR w Pabianicach udział wzięli uczniowie z następujących szkół: SP nr 2 w Konstantynowie Łódzkim, SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, SP w Bychlewie, SP nr 1 w Pabianicach, SP nr 3 w Pabianicach, SP nr 14 w Pabianicach, SP nr 16 w Pabianicach, SP nr 17 w Pabianicach, SP w Pawlikowicach, SP nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, SP w Ksawerowie, SP nr 2 w Pabianicach.

Drużyna chłopców po zaciętej rywalizacji zdobyła drugie miejsce, a dziewcząt trzecie w Mistrzostwach Powiatu w drużynowych zawodach pływackich.Zespół chłopców i dziewcząt pod opieką p. Sylwestra Karpisza płynął w składzie: Julian Cybulski, Aleksander Drabent, Mateusz Dusiński, Kacper Dymowski, Marcel Krata, Seweryn Lizak oraz Wiktoria Boczkowska, Zofia Dusińska, Angelika Grabowska, Martyna Jakubczyk, Michalina Kania, Gabriela Przyrowska.

W indywidualnych startach najlepsze miejsca zajęli:
Seweryn Lizak - I miejsce 50 m. stylem dowolnym,
Mateusz Dusiński - II miejsce 50 m. stylem klasycznym,
Julian Cybulski - III miejsce 50 m. stylem motylkowym,
Zofia Dusińska - III miejsce 50 m. stylem klasycznym.

Drużyna chłopców awansowała do półfinału wojewódzkiego

GRATULACJE!!!

Serdecznie zapraszamy na zebrania z Rodzicami,

które odbędą się dnia 12 września 2018 roku (środa)

Klasy I - III - o godzinie 17.00


Klasy IV - VIII - o godzinie 18.00

 

W dniu 19 września 2018 roku (środa) o godzinie 17.15 

odbędą się zebrania z Rodzicami w oddziałach przedszkolnych.

Serdecznie zapraszamy!

Praca Filipa...

W pierwszej połowie października nasi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w  konkursie plastycznym organizowanym przez Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki pt.  "Skąd się bierze woda w kranie?". Uczniowie mieli za zadanie zobrazować skąd, ich zdaniem bierze się woda i jak trafia do domowych kranów.

Serdeczne gratulacje należą się naszym uczennicom Zosi Jakubowskiej z klasy IIa i Anielce Gawryszczak z klasy V za zajęcie 2-go miejsca w owym konkursie w danej kategorii wiekowej. Ponadto wyróżnienia otrzymali:
Kacper Garnysz z klasy IV
Gabriel Gawryszczak z klasy IIIb
Filip Rupniewski  z klasy IIIb
Nina Skorzycka z klasy Ib
Mikołaj Marciniak z klasy Ib.

Prace nagrodzone i wyróżnione można obejrzeć na stronie internetowej PKGKŁ.