Na początku maja 2021 Amelia Kaczmarek, uczennica klas 6ej, zajęła w IX m-ce w klasyfikacji OPEN w Pucharze Polski Juniorów młodszych w trójboju nowoczesnym (pływanie, Strzelanie i bieg). W kategorii 14latków wywalczyła III m-ce. Gratulacje, uzyskany wyniki w II rundzie Pucharu Polski pozwolił Amelce awansować bezpośrednio na Mistrzostwa Polski w trójboju, rozgrywane w połowie czerwca. W I rundzie Ligii dzieci w pływaniu rozegranej w Opocznie, Nasi pływacy zajmowali miejsca poza podium. Najlepiej spisali się: Dagmara Przyrowska, Tymoteusz Bednarczyk i Franciszek Sztaudynger, którzy w klasyfikacji najlepszych zawodników w kategorii 11latków zajęli miejsca w czołowej dziesiątce: Dagmara V m-ce, Tymek VI m-ce, Franek IX m-ce Gratulacje!!! Wyniki dostępne na www.ukspiatka.pl

W Mistrzostwach Okręgu Łódzkiego w pływaniu, rozegranaych w Łodzi 10.04.2021, uczniowie Naszej szkoły wywalczyli dla Konstantynowa 5 (1-1-3) medali. Tytuł mistrzowski zdobyła Laura Grudzińska na 25m grzbietem. Srebro wywalczył Franciszek Sztaudynger na 50m dowolnym. Brązowe medale zdobyli: Tymoteusz Bednarczyk III m-ce na 50m dow, Hania Sztaudynger III m-ce 25m motylkowym oraz Maciej Kwaśniak III m-ce 25m motylkowym. Wśród wyróżniownych znaleźli się: Bednarczyk Tymoteusz, IV m-ce 100m dow, szatefta zmienna 4x50m w składzie: Dagmara Przyrowska, Franek Sztaudynger, Tymoteusz Bednarczyk, Maria Peiko, Maja Ambroż IV m-ce 50m klas, Anna Głowacka IV m-ce 25m mot, Norbert Lewandowski IV m-ce 25 mot, Dagmara Przyrowska V m-ce 50m grzb, Julia Dębska V m-ce 25 mot, Bernat Paulina VIm 50 klas, Mikołaj Jóźwiak VI m-ce 50 grzbietem, Milena Ciszyk VI m-ce 25 mot, Wojciech Krta VI m-ce 25 mot, Franciszek Sztaudynger VI m-ce 100 klas. Wszystkim podopiecznym, trenerów Roberta Żołądka, Sylwestra Karpisza i Tomasza Kotusa, należą się ogromne gratulacje za bardzo ambitną postawę i 100% rekordów życiowych.

Kilka dni wcześniej w Skierniewicach zmierzyło się 13 łódzkich drużyn w rywalizacji na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13latków. Bardzo dobrze spisała się uczennica Matylda Kuchcińska podopiecznych trenera Tomasza Kotusa. Reprentantki Konstantynowa Łódzkiego w barwach Piątki wywalczyła dwa medale(złoto na 200 klas i brąz na 100 klas). Matylda w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę r 2009, uplasowała się na IV-tym.

Gratulacje!! Wyniki dostępne na stronie www.ukspiatka.pl

Amelia Kaczmarek z klasy 8a bardzo dobrze wystartowała w pływackich Mistrzostwach woj. łódzkiego. Nasza uczenica wywalczyła dwurotnie tytuł mistrzyni w kat 14-latek na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym, ponadto zdobyła dwa srebrne medale w konkurencji 50m motylkowym i 200m zmiennym. W kategorii najmłodszej 12-latek, trzykrotnie na podium stawała Matylda Kuchcińska(uczennica klasy 6), wicemistrzostwo wywalczyła na 200m klasycznym oraz zdobyła dwa brązowe medale na 50m i 100m klasycznym. Warto zaznaczyć, że w rywalizacji udział brało ponad 330 uczestników z 29 klubów. Mistrzostwa Łodzi były również sprawdzianem "dojrzałości sportowej" dla zawodników klas sportowych Naszej szkoły. Na wyróżnienie zasługują Peiko Maria, Przyrowska Dagmara oraz Bednarczyk Tymoteusz. Gratulacje!!!

Fantastyczna wiadomość dotarła do Naszej szkoły. Uczennica klasy VII-ej została powołana do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych przez Polski Związek Pływacki. Amelia, powołanie zawdzięcza bardzo dobrym wynikom sportowym w 2020 roku na czele ze zwycięstwem w ogólnopolskim mitingu pływackim w Warszawie oraz Zwycięstwie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 13letnich. Gratulacje!!!

W ślad za starszą koleżnaką podążają młodzi sportowcy z rocznika 2010. Podczas drużynowych mistrzostw dzieci 10 letnich w Skierniewicach konstantynowski zespół dziewcząt w klasyfikacji zajął III m-ce, chłopcy IV m-ce spośród 13 szkół sportowych. Wyróżniającymi się zawodnikami byli: Dagmara Przyrowska, Katarzyna Płaczek, Maja Grabowska, Maria Peiko, Franciszek Sztaudynger, Tymoteusz Bednarczyk, Oliwier Leśniewski,

Gratulacje!!!

W Radomsku odbyły się zawody dwubojowe dla roczników 2008-2012. Każdy z podopiecznych trenerów Sylwestra Karpisza i Tomasza Kotusa, rywalizował na dystansie 50m stylem dowolnym oraz 600m biegu. Bardzo dobrze spisali się uczniowie klas sportowych w pierwszych zawodach sezonu 2020/2021. W rywalizacji dwubojowej wśród 120 uczestników z 6 klubów, konstantynowianie wywalczyli 8 medali 3-3-2.

Złote medale zdobyli Franciszek Sztaudynger, Nikodem Nowak oraz Hanna Sztaudynger

Srebro zdobyli: Laura Grudzińska, Wiktor Iskra i Grabowski Piotr

Brąz wywalczyli: Śmigielski Albert i Wojciech Głowacki

Ponadto wyróżniania za miejsca IV-VIII otrzymali: Krajewski Jan, Tomaczyk Patryk, Mroczek Ksawery, Płaczek Mikołaj, Chmielewski Antoni, Dudziński Bartłomiej, Markiewicz Wojciech, Nowogórski Wiktor, Antczak Szymon, Żołądek Julian, Leśniewski Oliwier, Bednarczyk Tymoteusz, Dusiński Paweł, Krata Marcel, Dębska Julia, Koszańska Apolina, Kotus Maria, Ciszyk Milena, Adamczewska Alicja, Ambroż Maja, Przyrowska Dagmara, Peiko Maria, Płaczek Katarzyna.

Gratulacje składamy wszystkim zawodników, w szczególności najmłodszym, dla których były to pierwsze oficjalne zawody w karierze zawodniczej. Życzymy powodzenia i równie udanych startów w przyszłości

WYNIKI dostępne na stronie www.ukspiatka.pl

W czwartek w Naszej Szkole odbyło się spotkanie z Mistrzem. Zawitała do Nas Milena Karpisz, absolwentka SP2 oraz wychowanka UKS Piątka Konstantynów Łódzki. W spotkaniu udział wzięło ponad 80 uczniów z klas sportowych. Naszego specjalnego gościa, powitała dyr Kinga Olifierowicz, a w spotkaniu uczestniczyli, wychowawca Mileny z klas I-III p.Grażyna Napieralska oraz tata p.Sylwester Karpisz. Milena opowiadała o swojej ponad 18-letniej przygodzie sportowej, która wciąż trwa. Przybliżyła Nam moment, w którym pływanie stało się prawdziwym życiowym hobby. Opowiedziała o własnej motywacji, która pozwoliła Jej wytrwać w sporcie na najwyższym poziomie po dziś dzień. Wraz z tatą wspominała pełne zaangażowanie rodziców w drodze do spełnienia marzeń sportowych. Opisała swoje największe sukcesy sportowe i przybliżyła plany na przyszłość. Obecnie studiuje i trenuje na uczelni San Diego State University California w USA. Nie brakowało również wspomnień wychowawczyni, która z dumą opowiadała o przygotowaniu Mileny do każdego dnia lekcji. Podkreśliła również zaangażowanie Mileny w codzienne życie szkoły i udział w akademiach szkolnych, mimo codziennych systematycznych treningów.

Dziękujemy za spotkanie i Życzymy powodzenia

06 marca w Skierniewicach odbyła III runda Ligii Młodzików w pływaniu. Do zawodów udział zgłosiło ponad 230 osób z całego województwa. Uczennice Naszej szkoły Amelia Kaczmarek i Matylda Kuchcińska spisały się bardzo dobrze. Amelia, jako Mistrzyni Łodzi, nie pozostawiła złudzeń żadnej rywalce, pewnie zwyciężając w koronnej konkurencji 100 stylem motylkowym. Matylda w swoim debiucie na długim dystansie 400m stylem dowolnym, wywalczyła brązowy medal. Obie dziewczyny, były również motorom napędowym sztafety UKS-u Piątki 6x50 klasycznym, w której zajęły III m-ce. Gratulacje!!! Wyniki dostępne na www.ukspiatka.pl

Uczniowie klas sportowych szkoły SP 2 brali udział w zawodach pływackich w Kielcach. Dla Naszych podopiecznych był to pierwszy ogólnopolski mityng poza granicami województwa łódzkiego. W zawodach udział brało 212 uczestników z 18 klubów. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

II m-ce Dagmara Przyrowska 50m stylem grzbietowym
II m-ce Bartłomiej Dudziński 100m stylem dowolnym
II m-ce Ala Adamczewska 100m stylem grzbietowym, oraz III m-ce 50m stylem grzbietowym
II m-ce Matylda Kuchcińska 200m stylem klasycznym oraz III m-ce 100 klasycznym
II m-ce Maja Grabowska 200m stylem dowolnym
II m-ce Nikodem Nowak 50m stylem grzbietowym oraz III m-ce 50 klasycznym
III m-ce Maria Peiko 50m stylem grzbietowym

Gratulacje!!! Wyniki dostępne na www.ukspiatka.pl

Gratulacje...

Amelia Kaczmarek w każdych kolejnych zawodach potwierdza przynależność do ścisłej czołówki łódzkiego pływania. W miniony weekend 22-23.02.2020 w zawodach pływackich Mistrzostwa woj Łódzkiego, wywalczyła 4 medale (1-2-1). Tytuł mistrzowski zdobyła w sprincie 50 m stylem dowolnym, zajmowała dwukrotnie II miejsce na 100 motylkowym oraz 200 m zmiennym, na najniższym stopniu podium stanęła w konkurecji 50 m motylkowym.

Warto wspomnieć, że w najważniejszej zimowej imprezie sportowej udział brało ponad 350 zawodników z blisko 30 klubów. Ponadto Amelia została powołana do kadry województwa łódzkiego w kategorii młodzik.

Gratualcje!!!

Fantastycznie spisała się Amelia Kaczmarek w Mistrzostwach Polski w dwuboju nowczesnym (pływanie 100m dowolnym i bieg 600m) w Spale 7-8.12.2019. Wygrała kat. wiekową do lat 12, tym samy zdobyła tytuł MISTRZYNI POLSKI. W czasie zawodów mistrzowskich rozgrywano również finał ogólnopolski, w cycklu zawodów "Penta Day". Do finału rozgrywek dzieci, awansowały: Przyrowska Dagmara, Grabowska Maja, Sztaudynger Franciszek, Leśniewski Oliwier, Bednarek Tymoteusz, Machałowska Natalia, Kaniowska Julia, Adamczewska Alicja, Nowak Nikodem i Grabowski Piotr. Najwyższe miesjce wśród dzieci zajęła Natalia Machałowska plasując się na VI tej pozycji, Nowak Nikodem był VII-y a Piotr Grabowski VIII-y, Julia Kaniowska X-ta.

GRATULACJE!!! Wyniki do pobrania na stronie www.ukspiatka.pl.

Sport w najczystszej postaci, tak można podsumować pływackie zawody mikołajkowe rozgrywane w CSiR w Konstantynowie Łódzkim. Wyścigi rozstrzygane na ostatnich centymetrach, rywalizacja w każdej serii, wszystko poparte dobrą zabawą. Oczywiście wraz ze zdobywanym doświadczeniem sportowym:) nie brakowało nerw i łez. Środowe popołudnie zdominowali Nasi najmłodsi adepci sportu pływackiego w Konstantynowie Łódzkim. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali nowo poznane techniki, czyli styl grzbietowy i dokładanke do kraula. Uczniowie klas II-ch i III-ch startowali trzykrotnie prezentując wszystkie style. Gratulacje za dobre widowisko sportowe i uzyskane wyniki podczas rywalizacji. Gratulacje dla opiekunów grup Ia, IIa i IIIa p.Sylwestra Karpisza i Tomasza Kotusa