W dniu 9.11.2022r w oddziałach przedszkolnych odbyła się "Prelekcja dotycząca bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym". 
Było to spotkanie informacyjno-edukacyjne dotyczące poprawy bezpieczeństwa na terenie kolejowym. Dzieci miały możliwość obejrzenia prezentacji o bezpiecznym przejeździe przez tory, oraz jak należy zachowywać się na stacji kolejowej. Naszą placówkę odwiedziła też "STRAŻ OCHRONY KOLEI". Dzieci miały możliwość założenia stroju oraz innych rekwizytów przyniesionych przez funkcjonariuszy straży.
Dzieci były bardzo zainteresowane, a dodatkowym atutem były przyniesione prezenty niespodzianki dla przedszkolaków.

W oddziałach przedszkolnych, 28 października świętowaliśmy „Dzień Dyni”.W tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy na naszych ubraniach. Pobyt w przedszkolu był przepełniony zajęciami plastycznymi, wierszykami, zabawami i tańcami. Na koniec dnia zrobiliśmy wystawę wszystkich prac. W oddziałach przedszkolnych odbył się również konkurs „Dyniowe inspiracje”. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplom i drobny upominek. Serdecznie dziękujemy.

Celem wizyty było oddanie hołdu "Pamięci Dzieci i Młodzieży" - ofiar niemieckiego obozu w Konstantynowie Łódzkim w latach 1940-1943, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami. 
Dzieci dowiedziały się również, jak należy zachowywać się na cmentarzu oraz dlaczego zanosimy kwiaty i zapalamy znicze.
To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i  patriotycznego.

24.10.2022

(pon.)

1 Zupa ogórkowa (por, seler, pietruszka, marchew, ogórki kiszone, koper) (7,9)

2 Makaron z serem, sok owocowy, owoc (1,3,7)

25.10.2022

(wt.)

1. Zupa jarzynowa (por, seler, pietruszka, marchew, brukselka, brokuł, fasola szparagowa, kalafior, koper) (7,9)

2. Ryż, kurczak curry, surówka z czerwonej kapusty, woda z cytryną (1)

26.10.2022

(śr.)

1. Kasza manna (por, seler, pietruszka, marchew, natka) (1,9)

2. Ziemniaki, filet rybny, sałatka grecka z oliwkami i serem feta, sok owocowy (1,3,4)

27.10.2022

(czw.)

1 Zupa pomidorowa (por, seler, pietruszka, marchew, natka) (9)

2 Kluski śląskie, gulasz z wołowiny, sałatka z ogórka kiszonego, sok owocowy (1,3)

28.10.2022

(pt.)

1. Zupa fasolowa (por, seler, pietruszka, marchew, fasola biała)(9)

2. Pierogi z mięsem wołowo – wieprzowym, kompot, owoc (1,3)

ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE "A" i "B" wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Konstantynowie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały różne działy z książkami oraz oglądały ciekawe ilustracje. Poznały zasady korzystania z biblioteki, a także jak należy się zachowywać w tym miejscu.Przedszkolaki obejrzały teatrzyk o pierwszym polskim podróżniku jakim był Kazimierz Nowak, który wyruszył do Afryki na rowerze. Dzięki temu poznały mieszkańców tego dalekiego kontynentu.
Na zakończenie wszyscy narysowali dostojną żyrafę.

Z okazji Dnia Przedszkolaka do naszych maluchów przyjechały alpaki. Alpaki, to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu, szczególnie pozytywnie nastawione są do dzieci. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone wizytą. Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której poznaliśmy życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o alpakach, miały okazję udać się z nimi na spacer, głaskać, czesać oraz karmić.

Drodzy Rodzice, rozpoczęcie edukacji to bardzo ważna chwila w życiu małego człowieka, dlatego tak ważne jest przygotowanie dziecka na tę chwilę. Poniżej znajdą Państwo kilka wskazówek co zrobić by dziecko czuło się bezpieczne i pewne siebie w tak ważnym dla niego dniu. Najważniejsze, by dziecko w zrozumiały sposób potrafiło komunikować o swoich potrzebach i decyzjach, dzięki temu będzie miało większe poczucie komfortu w każdej przedszkolnej sytuacji. Dziecko w tym wieku nie musi umieć czytać i pisać. Nauka w oddziale przedszkolnym, to głównie edukacja przez zabawę i ma ona na celu przygotowanie dziecka do radzenia sobie w różnych sytuacjach szkolnych. Nauka przez zabawę jest najlepszą formą przyswajania wiedzy przez dzieci w tym wieku. Sześciolatki dążą do kontaktu z innymi dziećmi, chcą poznać nowych kolegów, koleżanki. W tym okresie nawiązują się pierwsze przedszkolne przyjaźnie, które być może przetrwają w dalszym etapie nauki. Proszę pamiętać, że każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Wykorzystajmy tę różnorodność jako walor, który pomoże nam w kształtowaniu nowych umiejętności i zdolności. Dziecko sześcioletnie jest mało odporne na niepowodzenia, a bardzo wrażliwe na pochwałę. Cieszmy się razem z nim z każdego sukcesu. W ten sposób budujemy motywację do pracy, która będzie nam bardzo potrzebna już we wrześniu. W żadnym wypadku nie należy dziecka straszyć i wciąż podkreślać, że „koniec tego dobrego i teraz to się zacznie”. Drodzy Rodzice poniżej znajduje się "wyprawka" czyli rzeczy (bloki, bibuła, farby klej itp.), które proszę zabrać ze sobą 02 września, abyśmy mogli tworzyć też dla Was piękne prace plastyczne. Książki dotrą do szkoły na początku września, (płatność za książki przy odbiorze). Naszą przygodę zaczynamy we wrześniu, a tym czasem życzymy udanych i słonecznych wakacji.

 

 

TORBA 1 (PODPISANA IMINIEM I NAZWISKIEM)

Blok rysunkowy biały, A3

2

 

Blok rysunkowy kolorowy, A3

2

 

Blok techniczny, biały A3

2

 

Blok techniczny, kolorowy A3

2

 

Blok rysunkowy, kolorowy A4

4

 

Blok rysunkowy biały A4

4

 

Blok techniczny biały A4

4

 

Blok techniczny, kolorowy A4

4

 

Papier kolorowy, A-4(wycinanki)

4

nabłyszczany, proszę nie kupować samoprzylepnego

Chusteczki nawilżane

1

 

Ręczniki papierowe

2 sztuki

 

 

 

 

TORBA 2 (PODPISANA IMIENIEM I NAZWISKIEM)

Kredki świecowe

12 kolorów

 

Kredki ołówkowe

12 kolorów

zatemperowane

Mazaki

12 kolorów

 

Klej w sztyfcie

2

duży

Farby akwarelowe

12 kolorów

 

Farby plakatowe

10 kolorów

w plastikowych pojemniczkach

Plastelina

2

duże opakowanie

Ołówek

2

zatemperowane

Teczka tekturowa format A - 4

1

 

Pędzel

1

średniej wielkości

Nożyczki

1

małe z okrągłymi czubkami

Kostium gimnastyczny

w oznaczonym woreczku

białe, gładkie podkoszulki, czarne lub granatowe krótkie spodenki

Temperówka

1

 

Bibuła karbowana 1 opakowanie zbiorcze, bibuły długie

 

Dzieci z " Oddziałów przedszkolnych" wybrały się na wycieczkę do "Centrum Ogrodniczego Ciepłucha" w Konstantynowie Łódzkim. Celem wycieczki było poznanie różnorodnych roślin, nasion, sadzonek oraz zapoznanie z pracą ogrodnika. Dzieci mogły zwiedzić całe gospodarstwo pana Jana Ciepłuchy z panią przewodnik. Odbyła się również lekcja instruktażowa dotycząca sadzenia roślin, po czym każde dziecko miało możliwość zasadzenia "Borówki amerykańskiej" oraz zabrania jej do swojego domu. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i zadawały mnóstwo pytań.

"Dzień Ziemi" to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska.  W naszych "Oddziałach przedszkolnych" dzieci dowiedziały się jak żyć ekologicznie i zgodnie z naturą.
Zapoznały się ze słowem recykling oraz jak segregować odpady. Podczas zajęć wykonały pracę plastyczną utrwalającą segregację, obejrzały film edukacyjny pt. " Ziemia - nasz dom".  W sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku naszej szkoły.

Przedszkolaki udały się na wycieczkę do sali zabaw „Piotruś Pan”. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: labirynt z przeszkodami, trampolina, dmuchany zamek oraz zjeżdżalnie i baseny z kulkami. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko na doskonalenie sprawności fizycznej ale była to doskonała okazja do rozładowania dziecięcej energii. Dwie godziny doskonałej zabawy sprawiły, że przedszkolakom uśmiech towarzyszył cały dzień.


Zabawy matematyczne w przedszkolu pozwalają rozwinąć intelekt dziecka, a także wiele innych obszarów, takich jak orientacja przestrzenna. Stosowanie zabaw matematycznych w przedszkolu pomaga dziecku w nauce liczebników głównych i porządkowych, dodawania i odejmowania, przeliczania obiektów, a także rozwija rytmy.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo chętnie uczestniczą w takich zajęciach.