Uczniowie z oddziałów przedszkolnych A i B wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "MOJA MAŁA OJCZYZNA". Celem konkursu było kształtowanie tożsamości i przynależności narodowej oraz promowanie postawy patriotycznej. Na zajęciach dzieci wykonały również prace plastyczne, dzięki którym utrwalono "SYMBOLE NARODOWE". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Za wszystkie wykonane prace serdecznie dziękujemy. Dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki.

W tym tygodniu rozmawialiśmy z dziećmi o ochronie przyrody. Ekologia to bardzo ważny temat, dlatego nasze maluchy w oddziałach przedszkolnych nie próżnowały. Aktywność dzieci była bardzo różnorodna. Niektórzy wykonywali prace plastyczne, inni podziwiali otaczającą przyrodę, a jeszcze inni pilnie pracowali z podręcznikami i sprzątali teren wokół szkoły. W tym tygodniu obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Okazało się, że dzieci doskonale znają problematykę ekologiczną i chętnie biorą udział we wszystkich aktywnościach.

W marcu w oddziałach przedszkolnych odbył się konkurs ,,Wielkanocna ozdoba”. Konkurs adresowany był do przedszkolaków i ich rodziców. Dzieci dostarczyły wiele ciekawych prac wykonanych różnymi technikami. Były to: palmy, koszyczki, stroiki, pisanki. Dziękujemy serdecznie za udział w naszym konkursie. Dzieciom i Rodzicom gratulujemy pomysłowości oraz kreatywności. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

W dniach 22-23.03.2021 roku w oddziałach przedszkolnych odbył się „Dzień Wody”. Postanowiłyśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze wspaniałą zabawą. W każdej z grup zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne dotyczące dbania o wodę. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczne mające na celu uświadomienie przedszkolakom jak w naszym życiu ważna jest woda. Dzień był dla dzieci bardzo ekscytujący, pełen zabaw, śmiechu a także dawał walor edukacyjny.

Zabawy sensoryczne dostarczają dzieciom różnorodnych bodźców, które stymulują jego zmysły. Pełnią więc rolę terapeutyczną i stymulującą prawidłowy rozwój malucha. Zabawy sensoryczne pomagają dziecku ukształtować prawidłową integrację sensoryczną, od której zależy przetwarzanie w mózgu różnych bodźców, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. W związku z tym, postanowiliśmy zorganizować tydzień zabaw sensorycznych w naszym przedszkolu. Dzieci miały okazję wykonać „gniotki”, ciecz nienewtonowską, poszukiwać różnych przedmiotów w kulkach hydrożelowych. Nasze maluchy rozpoznawały także zapachy, kształtując w ten sposób zmysł węchu. Nie zabrakło woreczków wypełnionych płynem i pomponami, gdzie celem jest doprowadzenie ich na „swoje miejsce”. Dzieci nie tylko wspaniale się bawiły ale także miały okazję do rozwijania zmysłów. Zabawy sensoryczne mają zatem bardzo pozytywny wpływ na rozwój naszych przedszkolaków. Warto też pamiętać, że jest to dla nich wspaniała zabawa.

W tym tygodniu nasze działania były skupione na matematyce. Podczas zajęć organizowano dzieciom ciekawe zabawy i konkursy matematyczne. Głównym celem wprowadzenia elementów matematyki jest rozwój logicznego myślenia. Poznanie pewnych pojęć matematycznych wymaga wysokiego poziomu abstrakcji i właśnie już w przedszkolu zaczyna się budowanie podstaw koncepcji matematycznych. W zdobywaniu doświadczeń matematycznych ogromne znaczenie ma trening, który rozwija różnorodne umiejętności dziecka. Organizowane sytuacje dydaktyczne sprawiają, że ćwiczenie dziecięcego liczenia poprzez gry i zabawy pomaga przedszkolakom
w zdobywaniu kompetencji intelektualnych do uczenia się matematyki. Nauczanie matematyki ma duży wpływ także na sferę poznawczą dziecka, gdyż wspomaga rozwój struktur myślowych. Dzieci podczas tygodnia matematycznego bawiły się wspaniale :).

W dniu 16.02.2021r. w oddziałach przedszkolnych odbył się długo wyczekiwany "Bal karnawałowy". Niezwykłe wydarzenie dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w zabawach i tańcach przy muzyce. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na trudne warunki pogodowe.  W związku z tym mogą mieć one problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu, dlatego pamiętają o nich nasze przedszkolaki. Dzieci chętnie uzupełniają karmnik ptasimi smakołykami. Takie działania dają naszym przedszkolakom  wiele radości, ale także niosą za sobą wspaniały walor edukacyjny.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w oddziałach przedszkolnych zakończyła wspólna Wigilia, która odbyła się 21 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad. Przedszkolaków odwiedził również Święty Mikołaj z prezentami, któremu serdecznie dziękujemy :).

W poniedziałek dzieci obchodziły Mikołajki. Przedszkolaków odwiedziła Śnieżynka oraz renifer Rudolf. Dzieci brały udział w quizach o tematyce świątecznej, śpiewały i tańczyły. Ten dzień był przepełniony uśmiechem oraz radością. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja to, na co najbardziej czekały czyli drobne upominki.

30 listopada był dla wszystkich przedszkolaków wyjątkowy. Właśnie w tym dniu dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb. Tego dnia przedszkolaków odwiedziła wróżka, która opowiadała o zwyczajach andrzejkowych. Wróżyła i przepowiadała przyszłość. Dzieci świetnie się bawiły w tym przepełnionym magią dniu :).