Z okazji Dnia Przedszkolaka do naszych maluchów przyjechały alpaki. Alpaki, to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu, szczególnie pozytywnie nastawione są do dzieci. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone wizytą. Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której poznaliśmy życie i zwyczaje tych przemiłych zwierząt. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o alpakach, miały okazję udać się z nimi na spacer, głaskać, czesać oraz karmić.

Drodzy Rodzice, rozpoczęcie edukacji to bardzo ważna chwila w życiu małego człowieka, dlatego tak ważne jest przygotowanie dziecka na tę chwilę. Poniżej znajdą Państwo kilka wskazówek co zrobić by dziecko czuło się bezpieczne i pewne siebie w tak ważnym dla niego dniu. Najważniejsze, by dziecko w zrozumiały sposób potrafiło komunikować o swoich potrzebach i decyzjach, dzięki temu będzie miało większe poczucie komfortu w każdej przedszkolnej sytuacji. Dziecko w tym wieku nie musi umieć czytać i pisać. Nauka w oddziale przedszkolnym, to głównie edukacja przez zabawę i ma ona na celu przygotowanie dziecka do radzenia sobie w różnych sytuacjach szkolnych. Nauka przez zabawę jest najlepszą formą przyswajania wiedzy przez dzieci w tym wieku. Sześciolatki dążą do kontaktu z innymi dziećmi, chcą poznać nowych kolegów, koleżanki. W tym okresie nawiązują się pierwsze przedszkolne przyjaźnie, które być może przetrwają w dalszym etapie nauki. Proszę pamiętać, że każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Wykorzystajmy tę różnorodność jako walor, który pomoże nam w kształtowaniu nowych umiejętności i zdolności. Dziecko sześcioletnie jest mało odporne na niepowodzenia, a bardzo wrażliwe na pochwałę. Cieszmy się razem z nim z każdego sukcesu. W ten sposób budujemy motywację do pracy, która będzie nam bardzo potrzebna już we wrześniu. W żadnym wypadku nie należy dziecka straszyć i wciąż podkreślać, że „koniec tego dobrego i teraz to się zacznie”. Drodzy Rodzice poniżej znajduje się "wyprawka" czyli rzeczy (bloki, bibuła, farby klej itp.), które proszę zabrać ze sobą 02 września, abyśmy mogli tworzyć też dla Was piękne prace plastyczne. Książki dotrą do szkoły na początku września, (płatność za książki przy odbiorze). Naszą przygodę zaczynamy we wrześniu, a tym czasem życzymy udanych i słonecznych wakacji.

 

 

TORBA 1 (PODPISANA IMINIEM I NAZWISKIEM)

Blok rysunkowy biały, A3

2

 

Blok rysunkowy kolorowy, A3

2

 

Blok techniczny, biały A3

2

 

Blok techniczny, kolorowy A3

2

 

Blok rysunkowy, kolorowy A4

4

 

Blok rysunkowy biały A4

4

 

Blok techniczny biały A4

4

 

Blok techniczny, kolorowy A4

4

 

Papier kolorowy, A-4(wycinanki)

4

nabłyszczany, proszę nie kupować samoprzylepnego

Chusteczki nawilżane

1

 

Ręczniki papierowe

2 sztuki

 

 

 

 

TORBA 2 (PODPISANA IMIENIEM I NAZWISKIEM)

Kredki świecowe

12 kolorów

 

Kredki ołówkowe

12 kolorów

zatemperowane

Mazaki

12 kolorów

 

Klej w sztyfcie

2

duży

Farby akwarelowe

12 kolorów

 

Farby plakatowe

10 kolorów

w plastikowych pojemniczkach

Plastelina

2

duże opakowanie

Ołówek

2

zatemperowane

Teczka tekturowa format A - 4

1

 

Pędzel

1

średniej wielkości

Nożyczki

1

małe z okrągłymi czubkami

Kostium gimnastyczny

w oznaczonym woreczku

białe, gładkie podkoszulki, czarne lub granatowe krótkie spodenki

Temperówka

1

 

Bibuła karbowana 1 opakowanie zbiorcze, bibuły długie

 

Dzieci z " Oddziałów przedszkolnych" wybrały się na wycieczkę do "Centrum Ogrodniczego Ciepłucha" w Konstantynowie Łódzkim. Celem wycieczki było poznanie różnorodnych roślin, nasion, sadzonek oraz zapoznanie z pracą ogrodnika. Dzieci mogły zwiedzić całe gospodarstwo pana Jana Ciepłuchy z panią przewodnik. Odbyła się również lekcja instruktażowa dotycząca sadzenia roślin, po czym każde dziecko miało możliwość zasadzenia "Borówki amerykańskiej" oraz zabrania jej do swojego domu. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i zadawały mnóstwo pytań.

"Dzień Ziemi" to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska.  W naszych "Oddziałach przedszkolnych" dzieci dowiedziały się jak żyć ekologicznie i zgodnie z naturą.
Zapoznały się ze słowem recykling oraz jak segregować odpady. Podczas zajęć wykonały pracę plastyczną utrwalającą segregację, obejrzały film edukacyjny pt. " Ziemia - nasz dom".  W sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i pozbierały śmieci w okolicy budynku naszej szkoły.

Przedszkolaki udały się na wycieczkę do sali zabaw „Piotruś Pan”. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: labirynt z przeszkodami, trampolina, dmuchany zamek oraz zjeżdżalnie i baseny z kulkami. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko na doskonalenie sprawności fizycznej ale była to doskonała okazja do rozładowania dziecięcej energii. Dwie godziny doskonałej zabawy sprawiły, że przedszkolakom uśmiech towarzyszył cały dzień.


Zabawy matematyczne w przedszkolu pozwalają rozwinąć intelekt dziecka, a także wiele innych obszarów, takich jak orientacja przestrzenna. Stosowanie zabaw matematycznych w przedszkolu pomaga dziecku w nauce liczebników głównych i porządkowych, dodawania i odejmowania, przeliczania obiektów, a także rozwija rytmy.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo chętnie uczestniczą w takich zajęciach.


22 MARCA z okazji "Światowego Dnia Wody", dzieci z " Oddziałów Przedszkolnych" obchodziły "Dzień Wody". Przedszkolaki dowiedziały się skąd bierze się woda, jakie ma dla nas znaczenie oraz jak należy o wodę dbać i ją oszczędzać. Wykonały plakaty, inspirowane tematem wody oraz uczestniczyły w kilku doświadczeniach związanych z wodą.
Dzieci z dużym zainteresowaniem wykonały wszystkie zadania,bawiąc się przy tym doskonale.

W poniedziałek dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych - „Mały Chemik”. Głównym celem spotkania było rozbudzenie wyobraźni dziecięcej oraz zapoznanie z nowymi zjawiskami i pojęciami. Na warsztatach przedszkolaki miały okazję „trzymać” w ręku prawdziwy ogień oraz poznać właściwości suchego lodu. Dzieci uwielbiają odkrywać to co nowe i nieznane. Warsztaty sprawiły przedszkolakom wiele satysfakcji oraz wzbogaciły o nowe doświadczenia i wiadomości.

7 Marca 2022r  "Odziały przedszkolne " udały się na bezpłatne i nowatorskie "Warsztaty Op-art", zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim.
Op-art to skrót od angielskiego słowa (sztuka optyczna) - abstrakcja geometryczna. Dzieci wykonały prace pod okiem instruktora pani Wiesławy Przybyło-Cieślik.
Prace były bardzo ciekawe, wykonane kredkami żelowymi oraz promarkerami. Dzieci poznały również nazwisko jednego z czołowych przedstawicieli abstrakcji geometrycznej jakim był Victor Vasarely. 
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Dzieci z oddziału przedszkolnego „A” w tym tygodniu miały okazję pobawić się w prawdziwych „malarzy”. Eksperyment ten pozwala w naturalny sposób pobudzić dzieci do myślenia. Do przeprowadzenia eksperymentu potrzebne było: mleko, barwniki, łyżeczki i płyn do mycia naczyń. Samo wkrapianie barwników na powierzchnię białego mleka było dla dzieci dużą atrakcją. Przedszkolaki obserwowały jak kolory rozpływają się mieszając ze sobą. Następnie dodaliśmy płyn do mycia naczyń - wtedy zaczyna się dziać. Kolory mieszają się ze sobą, wirują, kręcą się dając piękne wzory, zmieniają się jak w kalejdoskopie. Przedszkolaki były zachwycone eksperymentem.


11 Lutego 2022r w "Oddziałach przedszkolnych" odbył się "BAL KARNAWAŁOWY".
Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w zabawach i tańcach oraz dumnie prezentowały swoje stroje. Dla przedszkolaków to dzień bardzo wyczekiwany, który dostarcza dzieciom wielu przeżyć i radości.
W tym dniu ogłoszone zostały równiez wyniki konkursu pt. "Maska karnawałowa".
Prace konkursowe były bardzo ciekawe.
 Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.