Nauka programowania  na zajęciach w klasach 2b i 2c odbywa się za pomocą wyposażonego w wiele funkcji robota edukacyjnego Genibota. Za pomocą Genibota dzieci  uczą się programować na różne sposoby: za pomocą kart do kodowania, aplikacji. Na macie do kodowania, na kartce papieru, a także na podłodze. Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dzieci, świetna zabawa, która rozwija kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Jest to innowacyjny sposób programowania, niewymagający dostępu do sprzętu komputerowego. Ułożony przy pomocy kart do kodowania program pozwala wprowadzić robota w ruch i sprawić, żeby wykonał wybraną sekwencję poleceń. Dzięki temu dzieci mają możliwość poznania podstawowych konstrukcji programistycznych. Dzieci układają karty do kodowania, następnie zaczytują je robotem, w ten sposób zmieniają barwę diod robota i wprowadzają go w ruch. Na pierwszych zajęciach dzieci zmieniały wygląd robota za pomocą gotowych elementów dołączonych do zestawu oraz klocków LEGO. Na kolejnych  zajęciach uczniowie nauczyły się programować robota gestami, poznały proste komendy odpowiedzialne za ruch i za pomocą kart do kodowania  tworzyły pierwsze programy. Ułożony poprawnie program, dzięki któremu robot pokonał zaplanowaną przez uczniów drogę dawał wiele satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. 

Poznawanie nowych technologii to świetna zabawa.