...poszukiwało „swojego miejsca”...

Już za chwilę uczniowie klasy VIII, a w niedalekiej przyszłości także VII będą stawali przed koniecznością wyboru dalszej ścieżki kształcenia. To dla nich trudny czas, wymagający analiz, przemyśleń i pierwszych poważnych decyzji. Aby wesprzeć ich w tych działaniach w dniu 13 marca wybraliśmy się do Łódzkiej Atlas Areny, gdzie zorganizowane zostały XXII targi Edukacyjne.

W ten sposób chcieliśmy naszym podopiecznym przybliżyć ofertę szkół ponadpodstawowych z naszego regionu. Umożliwić bezpośredni kontakt z przedstawicielami różnych instytucji edukacyjnych, ułatwić pozyskanie informacji i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wielu z naszych uczniów pomimo już wybranej szkoły średniej z zaciekawieniem odwiedzało kolejne stanowiska poznając inne możliwości kształcenia, a ci którzy jeszcze nie wiedzą, w którym kierunku podążyć z zaangażowaniem poszukiwało „swojego miejsca”...