Serdecznie dziękujemy...

Okres Bożego Narodzenia to piękny czas, pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są przedstawienia ukazujące wydarzenia z Betlejem, zwane jasełkami.

Tradycyjnie, jak co roku dla zaproszonych gości, rodziców oraz pozostałej społeczności szkolnej uczniowie klas 0-VIII pod okiem pani Beaty Bujnowicz i pani Beaty Macuk wystawili Jasełka. W tym roku przybrały one charakter pantomimy, czyli przedstawienia, w którym aktorzy nie używali głosu, tylko odgrywali całe akty używając ruchu, mowy ciała i gestów. Podczas występu przedstawione zostały sceny od momentu stworzenia świata, do czasu, w którym narodziło się Boże Dziecię.  W jasełkach wystąpili trzej królowie, pastuszkowie, anioły, diabły, zwierzęta, rośliny, gwiazdy, słońce. W trakcie przedstawienia nie zabrakło również kolęd i pastorałek śpiewanych przez uczniów. Ksiądz Marcin Gierach oraz zastępca burmistrza Konstantynowa Łódzkiego pan Łukasz Napieralski podziękowali pani dyrektor i wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie Jasełek oraz dzieciom za stworzenie świątecznego klimatu.

Ponadto przed występem jasełkowym w każdej sali szkolnej odbyły się wigilie klasowe podczas, których wychowawcy spędzili czas ze swoimi uczniami. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem, słodkiego poczęstunku, wręczania upominków oraz śpiewania kolęd. Był to bardzo uroczysty, świąteczny i miły dzień w naszej szkole. 

Zapraszamy na film...