Trenerami są uczniowie klas V, VI i VII!

Nauczanie programowania w szkole stało się częścią podstawy programowej nie tylko z informatyki, ale również innych przedmiotów, w tym humanistycznych. Kompetencja ta jest konieczna, aby mieć wpływ na kształtującą się rzeczywistość, rozumieć procesy i zjawiska współczesnego świata.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu CodeWeek oraz Hour of Code. Nasze wydarzenie pt.: "Programowanie?Ale to proste!" ma na celu naukę podstaw programowania w klasach I - III. Ale uwaga! Trenerami są uczniowie klas V, VI i VII!

Gabrysia i Angelika z klasy V programowały wizualnie w projekcie Wayfinding with Code. Zosia i Michał z klasy VI a zaprezentowali potencjał języka Scratch, powszechnie wykorzystywany język wizualny w dydaktyce. Natalia i Olek z klasy VII  zademonstrowali programowanie na telefonie w wersji Pocket Code. To robiło wrażenie!

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Uczniowie klas młodszych zostali podzieleni na grupy i przystąpili do analizy programów i aplikacji.

Mamy już za sobą wizytę w klasach III a i III b.  Gratuluję nowym pedagogom umiejętności merytorycznych i opiekuńczo - wychowawczych.

Proszę oczekiwać nas w kolejnych oddziałach!