W dniu 07.12.2018r. klasa VIII pod opieką wychowawcy i nauczyciela wpomagającego wybrała się do XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Łodzi, aby wziąć udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Akcja odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizuje się ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Uczniowie podczas prelekcji zorganizowanej przez nauczycieli i uczniów XXI LO uświadomili sobie, że iskra odwagi jest w każdym z nas, że możemy zabrać głos w słusznej sprawie i protestować. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu pisaliśmy listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Był to bardzo owocny czas – uczniowie działali w słusznej sprawie na rzecz innych; szlifowali swój angielski, ponieważ listy pisali właśnie w tym języku oraz mieli okazję poznać zasady rekrutacji do liceum, profile klas oraz zwiedzić szkołę w towarzystwie licealistów. Bardzo dziękujemy społeczności szkoły, a zwłaszcza nauczycielowi języka angielskiego p. Annie Bator, za zaproszenie i tak wspaniałe przyjęcie!