Dnia 8 listopada w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania cała nasza szkolna społeczność wzięła udział w akcji ,,Śniadanie Daje Moc!”. Przygotowując sałatki i zdrowe kanapki przypomnieliśmy i utrwaliliśmy sobie właściwości zdrowych produktów spożywczych. Przed przystąpieniem do degustacji omówiliśmy wspólnie rolę śniadanie, które jest bardzo istotne dla rozwijających się młodych organizmów.Dzisiejsza akcja z pewnością przyczyniła się do utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych, ale pozwoliła nam również na spędzenie czasu w miłej, koleżeńskiej atmosferze.

Życzymy smacznego!!!

Dn. 06.11.2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pabianicach odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski pt: ,,Barwy Jesieni”, w którym z przyjemnością wzięliśmy ponownie udział. W konkursie wzięło udział, aż sześćdziesięciu uczestników, którzy przyjechali wraz z opiekunami z różnych miejscowości powiatu pabianickiego. Dzieci recytowały wybrane wiersze wspomagając się rekwizytami, strojem oraz odpowiednim tonem i mimiką. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.

Nasi uczniowie wyrecytowali bardzo ciekawe i barwne wiersze. Nina Skorzycka z oddziału przedszkolnego Ob - WYRÓŻNIENIE, Mikołaj Marciniak z oddziału przedszkolnego 0a, Maja Grabowska z klasy Ia, Zosia Maciejewska z klasy Ib.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Cukierek, albo psikus

Dzieci lubią przerażające opowiastki, przebieranie i świętowanie, a Halloween i sławne hasło "Cukierek, albo psikus"  naszym najmłodszym bardzo się podoba.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0 a i 0 b, tak jak w roku ubiegłym wzięły udział w konkursie na najciekawszą dynię, a oto nasze piękne, choć niektóre dość przerażające dynie. 

Integracja i zabawa

Dnia 26 października dzieci z oddziałów przedszkolnych, Gr. 0 a i 0 b wybrały się na wycieczkę do sali zabaw "AGATKA". 

Celem wyjazdu była integracja tych dwóch grup i wspólna zabawa.

A jak dzieci z tego skorzystały wystarczy zobaczyć na zdjęciach.

Jedź owoce i warzywa...

"Jedź owoce i warzywa, będziesz zdrów jak ryba!". Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. W piątek 13 października dzieci z oddziału przedszkolnego 0b przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową, którą następnie z wielkim apetytem zjadły. Można mnożyć hasła, które promują zdrowy tryb życia...

Dzięki naszym działaniom, każdy przedszkolak teraz już wie, jak ważne są owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają organizm. Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę. My jako dorośli dokładajmy wszelkich starań, aby od małego zaszczepić w dzieciach motywację do zdrowego odżywiania się oraz stylu życia.
Pozdrawiamy:)

Baśniowa kawiarenka

29 września dzieci z gr. 0 a i 0 b wybrały się na wycieczkę do Baśniowej Kawiarenki na przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Przed częścią artystyczną odbył się słodki poczęstunek w postaci ciasteczek i soku.

Po występie aktorów, dzieci dowiedziały się jakie rodzaje lalek brały udział w przedstawieniu, mogły dotykać rekwizytów, a także wcielać się w bohaterów.

Patrząc po uśmiechniętych buziach dzieci, śmaiło można stwierdzić, że wyjazd się podobał, a co za tym idzie pierwszą wycieczkę w nowym roku szkolnym uważamy za udaną. 

,,20 września na stadionie miejskim Włókniarz odbyły się obchody Dnia Przedszkolaka. Brały w nim udział grupy z oddziału przdszkolnego 0A i 0B. Podczas obchodów dzieci zobaczyły spetakl teatralny pt. "Akademia Pana Kleksa". Uczestniczyły we wspólnych grach i zabawach tanecznych oraz pokazach karate. Finał imprezy uświetnił tort oraz wspólne odśpiewanie hymnu przedszkolaka. Na koniec każda z grup otrzymała pamiatkowy dyplom oraz balony i upominki dla dzieci"