...nie mogliśmy pominąć Starego Miasta

11. czerwca w poniedziałek uczniowie klas IIb i III odwiedzili jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najciekawszych miast naszego kraju. Uczniowie  zwiedzili stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Wycieczkę zaczęliśmy od spaceru wokół multimedialnej fontanny otoczonej pergolą,która mieści się przy Hali Stulecia. Jest największą fontanną w Polsce i jedną z największych w Europie. Następnie spacerowaliśmy po Ogrodzie Japońskim. 

Razem z przewodnikiem wybraliśmy się też do ponad 100-letniego ZOO, gdzie kręcono cykl programu „Z kamerą wśród zwierząt”. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska najmniejszych i największych zwierząt. W ZOO nie brakuje elementów nowoczesnej architektury. Tradycja łączy się z nowoczesnością. Wielkie wrażenie wywarło na uczestnikach wycieczki Afrykarium. Przedstawiono w nim różne ekosystemy Czarnego Lądu. W podwodnym tunelu mogliśmy zajrzeć rekinowi w oczy i zobaczyć przepływająca tuż nad naszymi głowami płaszczkę. Będąc we Wrocławiu, nie mogliśmy pominąć również Starego Miasta. Miejsce to ma bogatą historię. Jednym z symboli miasta są krasnoludki, których szukaliśmy razem po całej starówce. Był też czas na zakupy suwenirów oraz słodkości. 

Szczęśliwa i pozytywnie zmęczona szkolna grupa turystów z głowami pełnymi niezapomnianych wrażeń, wróciła do domu.