Utopimy Marzannę szkaradną.
niech z nią troski zimowe przepadną.

Już zrobione wiosenne porządki,
sprzątnęliśmy wszystkie kątki.

Jeszcze chłodno, jeszcze błoto na razie,
lecz na wierzbach widziałam dziś bazie.

A wczoraj widziałam przebiśnieg,
wkrótce pierwsze rozwiną się liście.

Chodźmy, chodźmy Marzannę wyrzucić!
Niech śnieg z mrozem już nie wróci.

Pójdziemy wesoło ze śpiewem radosnym
bo dziś musimy poszukać wiosny.

Weźmy się za ręce, gdy wiosnę spotkamy.
niech widzi jak ładnie chodzimy parami.

Tuż po feriach uczniowie klas I-III z naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Nie taki smok straszny… jak smog” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką płaską (rysunek, malarstwo, collage i in.) nawiązującej do tematu konkursu. 27 lutego odbyło się uroczyste wreczenie nagród.
Serdecznie gratulujemy Gabrysiowi z klasy IIb za zajęcie I miejsca, oraz Krystianowi z Ib i Mikołajowi z IIa za wyróżnienia.

Gratulujemy!!!

Uczniowie naszej szkoły, Igor i Wiktor Krzesłowscy, zawodnicy Łódzkiego Klubu Hokejowego wraz ze swoją drużyną wzięli ucział w IV edycji turnieju "Czerkawski CUP 2018" rozgrywanego na lodowiskach Stadionu Narodowego.

W turnieju tym spotkały się najlepsze drużyny hokejowe z całego kraju, a najlepsza okazała się właśnie drużyna Wiktora i Igora i to ona zdobyła złoty medal!

Gratulujemy!

W dniu 23 lutego 2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Wzięli w nim udział uczniowie z konstantynowskich szkół. Miło nam poinformować, że Aleksander Markiewicz, uczeń klasy VI, zajął II miejsce, a Aleksandra Żak, uczennica klasy IVb, III miejsce.

Gratulujemy!

Po raz kolejny możemy być dumni z uczennicy klasy IVa, Ameli Kaczmarek, która osiąga znakomite wyniki w pływaniu. Jako zawodniczka UKS "Piątka" zdobyła ostatnio III miejsce w konkurencji na 100 m. stylem klasycznym i VI miejsce w konkurencji na 100 m. stylem dowolnym podczas zawodów, które odbyły się w Konstantynowie Łódzkim 26 lutego 2018r. oraz  II miejsce na 100m. stylem klasycznym i III miejsce na 200m. stylem dowolnym podczas zawodów w Skierniewicach, 1 marca 2018r.

My również dziękujemy

Dla wielu uczniów ferie są czasem odpoczynku w domu, większość z dzieci biernie spędza ten czas przed telewizorem czy komputerem. W tym roku uczniowie naszej szkoły bezpiecznie, ciekawie i aktywnie spędzili pierwszy tydzień ferii. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje. Zajęcia trwały w dniach od 29.01.2018r. – 02.02.2018r.  Poprzez uczestnictwo w wycieczce do Eksperymentarium uczniowie mieli możliwość przeżycia niezapomnianych przygód z różnych dziedzin kultury i nauki,  natomiast podczas wycieczki do Planetarium ciekawscy otrzymali odpowiedź na pytania: Czym są gwiazdozbiory? Jak z bliska wyglądają planety? Gdzie szukać Gwiazdy Polarnej?

Grupa sportowców codziennie zaczynała dzień od zajęć na basenie, następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych organizowanych na hali sportowej „Włókniarz”. To świetny sposób na spędzenie aktywnie wolnego czasu.  Dzięki wspólnej zabawie uczniowie bardzo się ze sobą zintegrowali, ale także nauczyli się jak zachować zdrową, przyjazną rywalizację. Wspólny wyjazd do kina na film pt. ,,Cudowny chłopak”  cieszył się dużym zainteresowaniem,

Podkategorie