W dniu 14 czerwca 2019r. w naszej szkole odbył się pierwszy w historii Bal Ósmej Klasy. Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich gości  przez Panią Dyrektor, która słowami : „Poloneza czas zacząć…” otworzyła oficjalnie bal.

Uczniowie pięknie zatańczyli swój pierwszy taniec. Następnie przedstawili stworzony samodzielnie program artystyczny. Po wspólnych, pamiątkowych zdjęciach, każdy skosztował pysznego tortu. Wspaniała zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za organizację balu, ponieważ wymagało to wiele wysiłku i poświęconego czasu. Bal Absolwentów - Rocznik 2004 uznajemy za bardzo udany i będziemy go długo wspominać!

PS Zapraszamy do Szkolnej filmoteki na Polonez i Występ...

 

Uczniowie ćwiczyli cały czas język angielski...

W dniach 27.01.-31.01.19 uczniowie klasy VIII i VII pod opieką p.Magdaleny Włodarczyk i p.Teresy Pytlińskiej wybrali się na wyjazd edukacyjny Euroweek, który odbywał się w uzdrowiskowej miejscowości Kotliny Kłodzkiej –  Długopole Zdrój. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Zajęcia odbywały się codziennie od 9.30 do 21.30 i prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych zakątków świata (Meksyk, Filipiny, Wietnam, Pakistan, Kolumbia). Wiadomości przekazywane były w sposób nowoczesny, interaktywny, jak i niezwykle przystępny, co sprzyjało zapamiętywaniu i rozumieniu poruszanych zagadnień. Nie brakowało zajęć tanecznych, muzycznych, był też teatr kukiełkowy, pokaz talentów, codzienne dyskoteki  i wiele innych aktywności, w których wszyscy chętnie brali udział. Wybraliśmy się również na wycieczkę do kopalni złota w Złotym Stoku. W towarzystwie wyjątkowego przewodnika poznaliśmy historię tego magicznego miejsca, skorzystaliśmy z przejażdżki kolejką i zjeżdżaliśmy podziemną zjeżdżalnią prowadzącą do uroczego wodospadu.

Uczniowie ćwiczyli cały czas język angielski, uczyli się pracy w grupie, budowali pewność siebie, zintegrowali się i nawiązali wiele nowych znajomości. Wszyscy otrzymali certyfikaty poświadczające udział w obozie Szkoły Liderów Euroweek. Uczestnicy zgodnie przyznali, że było to niesamowite doświadczenie, które długo będą wspominać i polecać każdemu!

Zapraszamy...

Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Pan Robert Jakubowski ogłosił konkurs plastyczny i informatyczny "Tu się meldujesz, dużo zyskujesz" dla uczniów konstantynowskich szkół podstawowych.

Uczestnik może zgłosić do konkursu zarówno jedną pracę plastyczną jak i jedną pracę informatyczną. Plakat plastyczny (format dowolny) musi zawierać własne hasło promocyjne, zachęcające nowych mieszkańców do zameldowania się w Konstantynowie Łódzkim. Natomiast animacja komputerowa (czas trwania maksymalnie do 2,5 min), możę być wykonana w formacie Flash, Skratch, GIF lub innym. Animacja ma zawierać własne hasło promujące akcję meldunkową w naszym mieście.

Termin i miejsce składania prac: etap szkolny - do 7. maja 2019 r. Etap miejski - zakończenie do 30 maja 2019 r.

Więcej szczegółów w regulaminie.

Regulamin konkursu.
Formularz konkursowy.

Mikołajki to wyjątkowy dzień...

Mikołajki to wyjątkowy dzień, dlatego klasa VIII postanowiła spędzić ten czas razem, w Parku Trampolin Saltos w Łodzi. Zabawa pod okiem trenera była niezapomniana. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w basenie z gąbkami, na trampolinach sportowych, ścieżkach, ściankach czy w strefie dodgeball.

Skakanie na trampolinach dodało wszystkim energii i podniosło poziom endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia, co szczególnie potrzebne jest naszym przyszłym absolwentom!

Dziękujemy i gratulujemy...

W poniedziałek nastą piło rozstrzygnięcie konkursu na  najpiękniejszą pracę plastyczną z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Wszystkie wykonane prace zawierały materiały, jakie można spotkać jesienią: kolorowe liście, jarzębinę, korę drzew, żołędzie,  a także pestki dyni.
Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Faustyna Grek z klasy IIa, drugie zaś Karolinka Sewioło z klasy Ic.  Dziewczynki otrzymały dyplom i upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Zwycięzcom gratuluję i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach. 

...obchodziliśmy Dzień Postaci...

 14 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Na tę okoliczność w klasach 0 – III odbyło się wielkie czytanie, które realizowane było przez członków Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli naszej szkoły. Następnie dzieci wspólnie omówiły treść usłyszanych historii i przygotowały tematyczne plakaty, które zawisły na ścianach szkolnego holu.

Przez kolejny tydzień będą mogli je podziwiać zarówno nauczyciele, pracownicy szkoły, jej uczniowie, jak i ich rodzice. Każda klasa za swoją pracę otrzymała symboliczny dyplom. 

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim dzieciom i ich wychowawcom za zaangażowanie i przyłączenie się do zabawy.