Dnia 17.10.2017 r. do naszej szkoły przyjechał teatrzyk. W spotkaniu brały udział klasy I-III oraz oddziały przedszkolne. Uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery”, które przygotowali aktorzy z prawdziwego teatru.
Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zadowolenie. Na zakończenie występu dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Po powrocie do sali uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej Nr 2 im. B.Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim, 13 października odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. W uroczystości wzięli udział m.in. burmistrz Konstantynowa Łódzkiego – pan Henryk Brzyszcz oraz przewodniczący rady miejskiej pan Robert Bujnowicz, którzy złożyli życzenia z okazji Dnia Nauczyciela, a co najważniejsze życzyli samych sukcesów edukacyjnych naszym pierwszoklasistom.To niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów i ich rodziców. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów szkoły. Aktu pasowania na ucznia dokonała pani wice dyrektor. Kinga Olifierowicz. Uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowy dyplom Pasowania na ucznia.Po głównej uroczystości w każdej klasie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Serdecznie dziękujemy za przybycie oraz rodzicom za okazaną pomoc podczas przygotowań. A dzieciom życzymy samych pogodnych dni i wielu szkolnych przyjaźni.

Dziękujemy oraz gratulujemy pomysłowości

Jesień bywa pięknym czasem… Do piątku 13-go października trwał konkurs plastyczny „Najpiękniejsza praca jesienna z wykorzystaniem materiału przyrodniczego” ogłoszony dla klas I – III. Do udziału zgłoszonych zostało 17 prac.

W konkursie liczyła się pomysłowość i przede wszystkim wykorzystanie darów jesieni. Prace były piękne, różnorodne i wykonane z ogromnym  zaangażowaniem. Wybór tej najpiękniejszej nie był prosty. I miejsce zajęła Marysia Koprowska z klasy Ia za wykonanie żołędziowo – jarzębinowego serca, II miejsce – Faustyna Grek również z klasy Ia, natomiast III miejsce zdobył Tomasz Śmiałkowski z klasy Ib.

Pozostałym uczestnikom oraz rodzicom, którzy pomagali dzieciom dziękuję oraz gratuluję pomysłowość, cierpliwości i serdecznie zapraszam do udziału w kolejnych konkursach!

Jak to się stało...

W środę klasa II b wybrała się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z autorką książek dla dzieci - panią Renatą Piątkowską. Pisarka opowiedziała jak to się stało, że zaczęła pisać. W trakcie spotkania uczniowie mogli wysłuchać opowiadań i fragmentów książek czytanych przez zawodową lektorkę.

Na koniec uczniowie podziękowali pisarce za pełne humoru, wzruszeń i morałów książki, wręczając własnoręcznie wykonany plakat, na którym znajdowały się rysunki z przeczytanych książek. Chętni mogli zakupić wybraną książkę i otrzymać wpis do niej. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał zakładkę z autografem pisarki.

Gratulujemy!

05.10.2017 w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Uczestnicy przygotowali plakaty o sobie.

Przewodniczącą szkoły została Martyna Płoszaj z klasy VI, a zastępcą Justyna Fret z klasy VII.

Gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Samorząd Uczniowski.

Policzmy!

Dnia 29. września 2017r. odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W konkursie na Mistrza Tabliczki Mnożenia brali udział uczniowie klas czwartych.

A oto najlepsi:
Aleksander Kurta kl.IVa, Krystian Papuga kl.IVa, Paweł Wąsik kl.IVa, Angelika Grabowska kl.IVb, Antonina Grek kl.IVb, Karolina Przybylak kl.IVb, Natalia Przybylak kl.IVb, Gabriela Przyrowska kl.IVb, Aleksandra Światłowska kl.IVb, Aleksandra Żak kl.IVb.

Gratulujemy!