Kołacinek

W dniu 12.12.2017 r. uczniowie klasy III, odwiedzili Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku.Jedną z pierwszych atrakcji wycieczki był spacer po Bajkowej Ścieżce, podczas którego dzieci spotkały bohaterów swoich ulubionych bajek.

Poszukiwania Świętego Mikołaja rozpoczęły sie od zwiedzania domu Dziada Mroza oraz domu Św. Mikołaja, niestety głównego bohatera tam nie było. Kolejnym zadaniem dla dzieci, było wykonanie świątecznych ozdób choinkowych.

Finałową i z pewnością najważniejszą atrakcja wycieczki było spotkanie ze Św. Mikołajem w jego biurze, gdzie dzieci spędziły miło czas, rozmawiając o swoich życzeniach oraz świątecznych przygotowaniach.

Wszystkie dzieci zapewniały Św. Mikołaja, że były grzeczne.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IVa, Amelia Kaczmarek po raz kolejny osiągnęła znaczące sukcesy w zawodach pływackich. Tym razem, podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich dla dzieci zajęła 3 miejsce w pływaniu na 100m. stylem zmiennym oraz 6 miejsce na 100m. stylem dowolnym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 16 listopada z gr. 0 b byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie były zorganizowane zajęcia dydaktyczne dla dzieci. Pani wprowadzała dzieci w magiczny świat książek, zachęcała do korzystania, wypożyczania i czytania. Początkowo zapoznała dzieci z pracą biblioteki, jej funkcjonowaniem, jakie książki znajdują się w zbiorach konstantynowskiej biblioteki.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały książki zatytułowanej "Dziwolągi", która miała przesłanie moralne, o czym porozmawialiśmy po wysłuchanym opowiadaniu. Dzięki naszej wyobraźni i przygotowanej scenerii mogliśmy przenieś się w głąb lasu, dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta i rośliny w nim żyją, dyskutowaliśmy co nam daje las i jego przyroda, dlaczego nie należy zaburzać i niszczyć tego ekosystemu.

Myślę, że dla dzieci z naszej grupy przedszkolnej taka wycieczka była bardzo pouczająca, zachęciła dzieci do korzystania z biblioteki, pokazała że nie jest  to nudne miejsce.Mam nadzieję że dzieci będą często odwiedzały bibliotekę i zachęcały innych do korzystania z tego ciekawego miejsca.

W  Bałuckim Domu Kultury

Dnia 16.11.2017r. klasa Ia i Ib wybrała się na wycieczkę do Bałuckiego Domu Kultury w Łodzi na warsztaty plastyczno – filmowe. Na początku spotkania dzieci miały możliwość narysowania bohaterów ze swoich ulubionych bajek. Następnie własnoręcznie wykonali lalki do znanych utworów literackich ,, Brzydkie Kaczątko” oraz ,,Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek”.

W końcowej części dzieci wykonały scenografię, którą wykorzystano do wykonania projekcji filmowej. Dzieci podczas zajęć wykazały się kreatywnością oraz rozwinęły umiejętność współpracy w grupie.

Warszawa intensywnie

14 listopada klasy II a i II b wybrały się na całodniową wycieczkę do Warszawy.
Pierwszą atrakcją było Centrum Nauki Kopernik. Nie jest to muzeum. Nie ma gablot, przewodników, jest za to przestrzeń, w której można znaleźć  ponad 400 eksponatówpogrupowanych tematycznie. Uczniowie samodzielnie mogli zwiedzać, podziwiać, dotykać, eksperymentować, zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Planetarium. Tam dzieci podziwiały planety oraz obejrzały film 3D pt. „Astronauta”, a tym samym dowiedziały się, że nie tak łatwo stać się astronautą i polecieć w kosmos.

Po tych atrakcjach na obie kalsy czekał pyszny obiad w jednej z restauracji na Starówce. Choć było już zupełnie ciemni jednak nie mogło się obyć bez pamiątkowego zdjęcia pod Kolumną Zygmunta. Niech żałują ci, co z nami nie pojechali.

Poczuć się jak...

Uczniowie klasy piątej polubili niezwykły świat postaci mitologicznych. Z ciekawością poznawali na lekcjach opowieści dotyczące poszczególnych bóstw.

Zainteresowali się nie tylko ich urzekającymi imionami i historią, ale również atrybutami. Na podsumowanie wiadomości z zakresu Mitologii niektórzy piątoklasiści postanowili, choć na chwilę, poczuć się jak: Ares, Posejdon, Afrodyta czy Demeter. Najpierw zachwycili kostiumem i charakteryzacją, później przypominali najważniejsze wątki z życia bogów.

Gratuluję kreatywności.