Zaczynamy...

Uczniowie po raz ostatni przed wakacjami zebrali się w szkole w dniu 22 czerwca. Zakończenie roku szkolnego rozpoczęła Pani Dyrektor szkoły od powitania zgromadzonych gości i zaproszenia do obejrzenia krótkiego montażu słowno – muzycznego wykonaniu uczniów klas 0-3 oraz klas 4-7. Następnie pogratulowała wszystkim uczniom uzyskanych wyników w nauce, wielu sukcesów w konkursach i zawodach sportowych. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły poprzez pracę w Radzie Rodziców. Najlepsi uczniowie z klas otrzymali z rąk dyrektora wyróżnienia i nagrody książkowe. Podczas uroczystości wręczone zostały także listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów.
Tuż przed zakończeniem apelu Dyrektor Szkoła przedstawiała krótką prezentację na temat rozpoczynającej się budowy hali sportowej przy naszej szkole. Następnie nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy.
Na zakończenie apelu dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom za rzetelną i efektywną pracę z uczniami, rodzicom za współpracę, Radzie Rodziców za działania podejmowane na rzecz uczniów i rozwoju szkoły oraz wszystkim którzy ze szkołą współpracowali i ją wspierali.
Następnie uczniowie udali się do klas na rozdanie świadectwa. Nauczyciele również przeprowadzili rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Drodzy uczniowie życzymy Wam udanych, słonecznych i pełnych przygód wakacji, ale prosimy bądźcie bezpieczni i uważajcie na siebie.
Do zobaczenia po wakacjach!!!

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w czwartkowe przedpołudnie klasy Ia i IIb wybrały się do ośrodka rekreacyjnego "Nad Stawem", w któym odbyła się akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest to  inicjatywa organizowana przez Komisariat Policji w Konstantynowie Łódzkim, OSP Konstantynów, Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim i Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Celem akcji była nauka i przypominanie zasad bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą.

Policjanci oraz straż pożarna skupili się na edukacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznych zachowań nad wodą, oraz stosowania się do nakazów obowiązujących na kąpieliskach. W czasie wydarzenia strażacy z OSP Konstantynów przeprowadzili pozorowaną, pokazową akcję ratunkową wraz z udzielaniem pierwszej pomocy. Podczas akcji w policyjnym namiocie prowadzony był konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Na uczniów, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi czekały gadżety miejskie przygotowane przez Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim.

W dniu 13 czerwca uczniowie klas II wybrali się na happening "Zachowaj trzeźwy umysł". Dzieci prezentowały swoje transparenty na temat "Nasze pasje".
Uczestniczyły również w grach i zabawach sportowych, malowały farbami swoje marzenia. Były również tańce i pląsy.
Nie można pominąć stołu ze zdrową żywnością, z którego uczniowie mogli częstować się pysznymi i świeżymi owocami i warzywami.
Dzieci miło spędziły czas.

...nie mogliśmy pominąć Starego Miasta

11. czerwca w poniedziałek uczniowie klas IIb i III odwiedzili jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najciekawszych miast naszego kraju. Uczniowie  zwiedzili stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Wycieczkę zaczęliśmy od spaceru wokół multimedialnej fontanny otoczonej pergolą,która mieści się przy Hali Stulecia. Jest największą fontanną w Polsce i jedną z największych w Europie. Następnie spacerowaliśmy po Ogrodzie Japońskim. 

Razem z przewodnikiem wybraliśmy się też do ponad 100-letniego ZOO, gdzie kręcono cykl programu „Z kamerą wśród zwierząt”. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska najmniejszych i największych zwierząt. W ZOO nie brakuje elementów nowoczesnej architektury. Tradycja łączy się z nowoczesnością. Wielkie wrażenie wywarło na uczestnikach wycieczki Afrykarium. Przedstawiono w nim różne ekosystemy Czarnego Lądu. W podwodnym tunelu mogliśmy zajrzeć rekinowi w oczy i zobaczyć przepływająca tuż nad naszymi głowami płaszczkę. Będąc we Wrocławiu, nie mogliśmy pominąć również Starego Miasta. Miejsce to ma bogatą historię. Jednym z symboli miasta są krasnoludki, których szukaliśmy razem po całej starówce. Był też czas na zakupy suwenirów oraz słodkości. 

Szczęśliwa i pozytywnie zmęczona szkolna grupa turystów z głowami pełnymi niezapomnianych wrażeń, wróciła do domu.    

Gratuluję i dziękuję...

Zakończył się internetowy konkurs informatyczny dla klas IV - VII. Na przestrzeni prawie dziesięciu miesięcy uczniowie rozwiązywali szereg zadań.

Zwycięzcą została Zosia z klasy V, drugie miejsce zajęła Angelika z klasy IV i trzecie miejsce Michał z klasy V.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe i jednocześnie ocenę celującą z informatyki (zajęć komputerowych).

Gratuluję laureatom i dziękuje wszystkim uczestnikom.

Zakończył się internetowy konkurs informatyczny dla klas IV - VII. Na przestrzeni prawie dziesięciu miesięcy uczniowie rozwiązywali szereg zadań.

Zwycieżcą zosyałą Zosia z klasy V, drugie miejsce zająła Angelika z klasy IV i trzecie miejsce Michał z klasy V.

Laureci otrzymaja nagrody rzeczowe i jednocześnie ocena celijącą z informatyki (zajęć komputerowych).

Gratuluję laureatom i dziękuje wszystkim uczestnikom.

Podkategorie