„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w czwartkowe przedpołudnie klasy Ia i IIb wybrały się do ośrodka rekreacyjnego "Nad Stawem", w któym odbyła się akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest to  inicjatywa organizowana przez Komisariat Policji w Konstantynowie Łódzkim, OSP Konstantynów, Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim i Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Celem akcji była nauka i przypominanie zasad bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą.

Policjanci oraz straż pożarna skupili się na edukacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznych zachowań nad wodą, oraz stosowania się do nakazów obowiązujących na kąpieliskach. W czasie wydarzenia strażacy z OSP Konstantynów przeprowadzili pozorowaną, pokazową akcję ratunkową wraz z udzielaniem pierwszej pomocy. Podczas akcji w policyjnym namiocie prowadzony był konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Na uczniów, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi czekały gadżety miejskie przygotowane przez Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim.

W dniu 13 czerwca uczniowie klas II wybrali się na happening "Zachowaj trzeźwy umysł". Dzieci prezentowały swoje transparenty na temat "Nasze pasje".
Uczestniczyły również w grach i zabawach sportowych, malowały farbami swoje marzenia. Były również tańce i pląsy.
Nie można pominąć stołu ze zdrową żywnością, z którego uczniowie mogli częstować się pysznymi i świeżymi owocami i warzywami.
Dzieci miło spędziły czas.

...nie mogliśmy pominąć Starego Miasta

11. czerwca w poniedziałek uczniowie klas IIb i III odwiedzili jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najciekawszych miast naszego kraju. Uczniowie  zwiedzili stolicę Dolnego Śląska – Wrocław. Wycieczkę zaczęliśmy od spaceru wokół multimedialnej fontanny otoczonej pergolą,która mieści się przy Hali Stulecia. Jest największą fontanną w Polsce i jedną z największych w Europie. Następnie spacerowaliśmy po Ogrodzie Japońskim.

Razem z przewodnikiem wybraliśmy się też do ponad 100-letniego ZOO, gdzie kręcono cykl programu „Z kamerą wśród zwierząt”. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska najmniejszych i największych zwierząt. W ZOO nie brakuje elementów nowoczesnej architektury. Tradycja łączy się z nowoczesnością. Wielkie wrażenie wywarło na uczestnikach wycieczki Afrykarium. Przedstawiono w nim różne ekosystemy Czarnego Lądu. W podwodnym tunelu mogliśmy zajrzeć rekinowi w oczy i zobaczyć przepływająca tuż nad naszymi głowami płaszczkę. Będąc we Wrocławiu, nie mogliśmy pominąć również Starego Miasta. Miejsce to ma bogatą historię. Jednym z symboli miasta są krasnoludki, których szukaliśmy razem po całej starówce. Był też czas na zakupy suwenirów oraz słodkości.

Szczęśliwa i pozytywnie zmęczona szkolna grupa turystów z głowami pełnymi niezapomnianych wrażeń, wróciła do domu.

Gratuluję i dziękuję...

Zakończył się internetowy konkurs informatyczny dla klas IV - VII. Na przestrzeni prawie dziesięciu miesięcy uczniowie rozwiązywali szereg zadań.

Zwycięzcą została Zosia z klasy V, drugie miejsce zajęła Angelika z klasy IV i trzecie miejsce Michał z klasy V.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe i jednocześnie ocenę celującą z informatyki (zajęć komputerowych).

Gratuluję laureatom i dziękuje wszystkim uczestnikom.

Zwycieżcą zosyałą Zosia z klasy V, drugie miejsce zająła Angelika z klasy IV i trzecie miejsce Michał z klasy V.

Laureci otrzymaja nagrody rzeczowe i jednocześnie ocena celijącą z informatyki (zajęć komputerowych).

Gratuluję laureatom i dziękuje wszystkim uczestnikom.

„A co, jeśli wody zabraknie?”- to tytuł spektaklu, który został wystawiony przez starszą grupę Szkolnego Koła Teatralnego podczas Przeglądu Przedszkolnych i Szkolnych Przedstawień Teatralnych 2018 w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim.

Scenariusz do naszego przedstawienia napisała uczennica klasy siódmej- Aleksandra Gałaj.

Akcja koncentrowała się wokół WODY, o którą powinniśmy dbać, ponieważ bez niej nie ma życia.

Jury wyróżniło trzy uczennice.

Gratulujemy :)