Informujemy, że w roku szkolnym 2021/2022 świetlica szkolna będzie funkcjonowała w godzinach 6.30 - 17.00. W związku z sytuacja epidemiologiczną w kraju i reżimem sanitarnym utrzymywanym na terenie szkoły, zwracamy się z prośbą o zapisywanie dzieci do świetlicy szkolnej w sytuacji kiedy jest to bezwzględnie konieczne.

Rodzice/prawni opiekunowie, którzy wyrażają chęć uczestnictwa dziecka w zajęciach świetlicowych w roku szkolnym 2021/2022, prosimy o zapoznanie się z regulaminem świetlicy. Dostępna jest również karta zgłoszenia dziecka, którą należy wypełnić i odesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zostawić u wychowawców świetlicy.

Prosimy o zapoznanie się z procedurami funkcjonowania szkoły od 1 września 2021 r.

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej.

Regulamin świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 2.

Z okazji " Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi" odbył się konkurs  " Ratujemy Przyrodę, Ratujemy Ziemię"  celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej, propagowanie właściwych postaw ekologicznych i rozwijanie umiejętności manualnych. Laureatami konkursu są:

1 miejsce - Hania Ś. Ia,  Michał M. Ib
2 miejsce - Apolonia K. IIa, Kalina K. IIb
3 miejsce - Michalina G. Ib i Nina S. IIIb
Wyróżnienia: Amelia C. IIIb, Barbara K. IIIc, Oliwier S. IIIb, Kacper S. Ia

Joanna Gawłowska, Justyna Rzetelska - Główczyńska

Po powrocie do szkoły nasza świetlica szkolna tętni życiem :) Kiedy dopisuje pogoda spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu korzystając z boiska szkolnego i placu zabaw. Do dyspozycji mamy sprzęt sportowy, który cieszy się  dużym zainteresowaniem naszych świetlików są to  m. in. skakanki, piłki do gry w "kosza" i "nogę" oraz wiele, wiele innych. Dzieci chętnie malują kredą po chodniku są to rysunki dowolne jak również gra w klasy, malujemy krzyżówki i wspólnie je rozwiązujemy.

Justyna Rzetelska - Główczyńska

Świetlica szkolna tętni życiem. Zawitała do nas wiosna. Dzieci przygotowały piękne dekoracje, którymi zostały ozdobione sale świetlicowe. Przygotowywano również  konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną, rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 31 marca 2021 r.

JAK CO ROKU W KARNAWALE,

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas na świetlicy szkolnej w dniu 09.02.2021r. odbył się bal karnawałowy. Tego dnia pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, kowboi, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.  Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w zabawach tanecznych takich jak: tańce połamańce, figury lodowe, gorące krzesła, tańce na gazetach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm muzyki. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości naszym, a to było głównym celem tego balu.  Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!

Justyna Rzetelska - Główczyńska

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z podjętytch działań na świetlicy, które odbyły się w I semestrze.

Beata Macuk