Drukuj
Odsłony: 6674
Wspaniali młodzi czytelnicy

W czwartek, 24 listopada 2016r. klasa Ia, razem z wychowawczynią p. A. Kocik i p. M. Pietrzak odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Konstantynowie Łódzkim. Pierwszoklasiści dali się już poznać jako wspaniali młodzi czytelnicy. Uwielbiają w szkolnej bibliotece przeglądać książki oraz wypożyczać je do domu. Teraz mieli okazję poznać zasoby biblioteki miejskiej.

W pierwszej części dzieci obejrzały przedstawienie oparte na podstawie książki Janiny Porazińskiej pt. „Kozucha Kłamczucha”.

Książka, choć napisana prawie 80 lat temu podejmuje stale aktualny temat kłamstwa i jego skutków. Dzieci zainspirowane historią Kozuchy podzieliły się własnymi doświadczeniami i wspólnie doszły do wniosku, że nie warto kłamać, ponieważ kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw i kłamiący poniesie zasłużoną karę.

W dalszej części spotkania p. bibliotekarki opowiedziały dzieciom o książkach, które znajdują się w bibliotece i o warunkach wypożyczania ich do domu. Każdy mógł sobie wybrać książkę, po którą wróci z rodzicami.