18 grudnia, w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs piosenki świątecznej w języku obcym, zorganizowany przez zespół nauczycieli języków obcych Szkoły Podstawowej nr 2. Na nasze zaproszenie odpowiedziała Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Konstantynowie Łódzkim. Uczniowie wykonali piosenki w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz ukraińskim. Konkurs został podzielony na dwie kategorie wiekowe, w klasach 1-3 pierwsze miejsce otrzymała Milena Dworzyńska- Frydrych z SP1 w piosence „We Wish You a Merry Christmas”. Miejsce drugie zajęli uczniowie Szkoły nr 2, natomiast Szkoła Podstawowa nr 5 uplasowała się na miejscu trzecim. W klasach 4-8 pierwsze miejsce otrzymały Hanna Politowicz i Julia Kudaj z SP5, które wykonały piosenkę „Snowman”. Miejsce drugie zajęły uczennice Szkoły nr 1, Anna Poszepczyńska i Stefania Mierzejewska wykonując rosyjską piosenkę „Nowyj God”, miejsce trzecie zajęła Wiktoria Ignatowicz w piosence „Silent Night”, która również reprezentowała Szkołę nr 1. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i słodkie upominki.

Wszyscy uczestnicy pięknie się przygotowali, zadbali również o stroje i choreografię. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie, jednocześnie gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym osobom.

Marta Markiewicz