Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów phocagallery/2016-2017/lekcjawbib oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Książka ma różne oblicza, choć wielu jej miłośników nie wyobraża sobie innej niż ta tradycyjna papierowa, którą się czyta strona po stronie. Klasa piąta przekonała się, że może ona wyglądać zupełnie inaczej. Piątoklasiści pod opieką p. A. Ludwisiak i p. M. Pietrzak wybrali się 13 grudnia 2016r. do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Piłsudskiego w Łodzi.

Bardzo aktywnie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat historii książki od zwoju do kodeksu. Mieli okazję zobaczyć eksponaty wszystkich wcieleń książki na przestrzeni wieków, od glinianych tabliczek i papirusowych zwojów, poprzez średniowieczne książki pergaminowe, XVII – wieczne starodruki, aż po różnorodne formy książki współczesnej.

Okazało się, że współczesne książki mogą być naprawdę niezwykłe, niektóre po rozłożeniu zamieniały się w okręt lub średniowieczny zamek, były też książki trójwymiarowe, które należy oglądać przez specjalne okulary.

{gallery}/phocagallery/2016-2017/lekcjawbib{/gallery}