Katyń... ocalić od zapomnienia

Społeczny program KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA to inicjatywa, do której w 2011 roku dołączyły władze Konstantynowa Łodzkiego. Akcja ma na celu uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiiej między innymi poprzez posadzenie 21 857 DĘBÓW PAMIĘCI. W ramach akcji w Konstantynowie posadzono trzy Dęby Pamięci: 

  • Dąb Pamięci ppor. Erwina Reicherta przy kościele Narodzenia NNP (Pl. Kościuszki)
  • Dąb Pamięci por Bronisława Wajsa przy kościele Nawiedzenia NMP (Srebrna)
  • Dąb Pamięci posterunkowego Policji Państwowej Kazimierza Turczyńskiego - na Pl. Woności

W rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, 17 września grupa uczniów klasy VI wzięła udział we Mszy świętej w intencji porucznika Bronisława Wajsa, mieszkańca Konstantynowa Łódzkiego, który zginął z rąk NKWD w Katyniu oraz w uroczystym odsłonięciu pamiątkowej tablicy przy poświęconym mu Dębie Pamięci.