Od 14 października 2020 r. nasi Pierwszoklasiści mogą czuć się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W tym dniu odbyła się jedna z najważniejszych corocznych uroczystości – Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Ścibiorka w Konstantynowie Łódzkim.

Ślubowanie i pasowanie poprzedził uroczysty polonez w wykonaniu klasy I c oraz prezentacja umiejętności i wiadomości dzieci, które pięknie recytowały wiersze i śpiewały poznane piosenki. Pierwszoklasiści w obecności Dyrektor szkoły p. Mirosławy Marszałek, W-ce dyrektor p. Kingi Olifierowicz, Wychowawczyń, przedstawicieli Grona Pedagogicznego i Samorządu Uczniowskiego złożyli uroczyste ślubowanie…

„Ślubuję być dobrym Polakiem

dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę się starał być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.

Po ślubowaniu Pani Dyrektor Mirosława Marszałek symbolicznym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia naszej szkoły. Miłym akcentem kończącym uroczystość było wręczenie pamiątkowych dyplomów, „ słodkiego upominku” od Rodziców oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia. Chociaż podczas uroczystości nie zabrakło tremy oraz chwil wzruszenia, Wszyscy zakończyliśmy spotkanie uśmiechem na twarzy i pozytywnymi wspomnieniami :) 

Drodzy Pierwszoklasiści życzymy Wam wspaniałych wyników w nauce i wzorowego zachowania.

Wychowawcy klas dziękują Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz słodki poczęstunek. Dziękują również Radzie Rodziców za sfinansowanie pamiątkowych dyplomów oraz Samorządowi Uczniowskiemu, a także uczennicom klasy III b Ninie Skorzyckiej oraz Lenie Czechowicz za udział w programie artystycznym.