,,Dzień Pustej Klasy" jest międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Dlatego w tym roku szkolnym klasy I-III postanowiły przyłączyć się do wyjątkowej inicjatywy. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świeci. Uczniowie przystąpili do realizacji lekcji pt. ,,Dzień Lekcji Inny Niż Wszystkie”, Dzień Inspirujących Spacerów”, ,,Dzień Parkowych Zabaw". Dzieci podczas zajęć edukacyjnych poszukiwały oznak jesieni, gromadziły jesienne skarby, uczestniczyły w zabawach sportowych na świeżym powietrzu oraz zajęciach plastyczno – przyrodniczych. Z pewnością był to wyjątkowy dzień, w którym mieliśmy okazję do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.