To zwycięstwo przechodzi do historii naszej szkoły

W dniu 23.11.2016r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się zawody województwa łódzkiego w mini piłce ręcznej chłopców. Udział w nich wzięli mistrzowie sześciu rejonów z całego województwa. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 zwyciężyli zajmując I miejsce. Zawodnicy zdobyli puchar i złote medale oraz co najważniejsze - ogromną satysfakcję i uznanie wszystkich, którzy wiedzą jak wiele wysiłku, pracy i poświęcenia ich to kosztowało. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl .VI: Szymon M., Szymon I., Bartek K., Michał B., Gabryś M. oraz kl.V : Aleksander M., Julian C. i Miłosz S..

Droga do zwycięstwa nie była łatwa. Pierwszym etapem były mistrzostwa powiatu, które odbyły się 9.11. w Pabianicach, Następny to zawody rejonowe w Poddębicach 15.11. w których udział wzięli zwycięzcy czterech powiatów( pabianickiego, zgierskiego, łęczyckiego i poddębickiego). Kolejny to finał województwa łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. Prawo startu w tych zawodach mieli zwycięzcy rejonów woj. łódzkiego. Udział w zawodach wzięło 6 szkół: SP70 Łódź, SP 9 Skierniewice, SP5 Piotrków Trybunalski, SP4 Wieluń, SP 14 Tomaszów, SP2 Konstantynów Łódzki. Do rozegrania każda drużyna miała po 2 mecze w grupie a 4 najlepsze zespoły awansowały do ścisłego finału. Chłopcy z naszej szkoły pierwszy mecz zremisowali z SP 70 Łódź, a drugi wysoko wygrali z SP 9 Skierniewice i dzięki temu zajęli pierwsze miejsce w grupie. To otworzyło im drogę do strefy medalowej. W ostatnim, finałowym meczu  o złoty medal nasza reprezentacja w pełni zmotywowana i zaangażowana, pokonała wysoko SP 4 Wieluń (19 :11) i udowodniła, że jest najlepszą drużyną w województwie łódzkim.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i dziękujemy za to, że dali z siebie wszystko osiągając tak wspaniały wynik ! To zwycięstwo przechodzi do historii naszej szkoły- to pierwsi zawodnicy, którzy osiągnęli tak spektakularny sukces. Nikomu wcześniej to się nie udało. Obecnie czekamy na informacje dotyczące dalszego etapu zawodów. Nasza drużyna ma szansę reprezentować województwo łódzkie w mistrzostwach Polski.