13.02.2020 w ramach lekcji w klasie 2 b odbyła się lekcja pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia przeprowadziła mama naszego ucznia p. Agnieszka Dmowska, która na co dzień pracuje w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się i utrwalić wiadomości na temat wzywania pomocy oraz zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Nie zabrakło zajęć praktycznych i ćwiczeń na fantomie.

Dzięki przedstawionym scenkom dzieci dowiedziały się jak przeprowadzać resuscytację, tamować krwotoki, postępować w przypadku złamania. Najbardziej podobały się elementy samodzielnego bandażowania i układania rówieśników w pozycji bocznej bezpiecznej. Na koniec zajęć uczniowie przypomnieli telefony alarmowe oraz otrzymali pamiątkowe długopisy.

 Joanna Gawłowska