"Działajmy razem!"

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.  

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas obchodów tego dnia w szkole Podstawowej nr 2 w Konstantynowie Łódzkim, chcieliśmy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.  W związku z powyższym nasza szkoła podjęła wielorakie działania. Odbyły się:

- Zajęcia z informatyki o bezpieczeństwie użytkownika w internecie

- Zajęcia z informatyki o zachowaniu prywatności w życiu codziennym i w sieci

- Kurs e-learning z bezpieczeństwa w Internecie dla dziecka i rodzica

- Wykonanie t-shirtów z hasłami tematycznymi DBI

- Konkurs na wiersz o tematyce "Bezpieczeństwo w Internecie"

- Wykonanie plakatów DBI

- Stworzenie maskotki z logo Bezpieczeństwo w Internecie

Mamy nadzieję, że wszystkie działania przyniosą spodziewane efekty w postaci zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w sieci!