...przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów...

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to również doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, które wzbogacają fantazję, pamięć i słownictwo. Uczniowie naszej szkoły uczcili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Batmana, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas I – III pt. „Moja ulubiona postać z bajki”

I miejsce – Maja Janiec IIb

II miejsce – Maria Szczepaniak IIb

III miejsce – Wojtek Światłowski IIb

 Gratulujemy!!!

 Agnieszka Mazurkiewicz