W roku szkolnym 2019/2020 klasa III b uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Projekt jest podzielony na trzy moduły. W każdym z nich będzie omawiana lektura wybrana przez wychowawcę wspólnie z uczniami. Celem projektu jest rozwijanie u dzieci aktywności czytelniczej i ciekawości literackiej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Klasa IIIb obejrzała filmik wprowadzający uczniów w tematykę projektu, a następnie wykonała CZYTUSIE - ludziki, które będą nam towarzyszyły w klasie przez cały rok szkolny i zachęcały do czytania lektur. Powstały również lekturniki, w których każdy uczeń będzie opisywał przygody głównych bohaterów przeczytanych książek. Uczniowie wspólnie na lekcji czytali baśnie Hansa Christiana Andersena oraz uzupełniali pierwsze strony w lekturnikach.