Uczniowie klas I - III uczestniczyli w zajęciach, których zadaniem było wzbudzenie zainteresowania programowaniem. Warsztaty prowadzone były w ramach Mobilnej Akademii Programowania.

Uczniowie klas I podczas zajęć pracowali z Ozobotami. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programowały zadania, które wykonywał robot. Uczniowie klas II  pracowali na Robot DOC, programowali robota  tak, aby wędrował dowolnie lub według poleceń na kartach. Natomiast uczniowie klas III podczas warsztatów wykorzystywali Photony pracując na iPadach. To dzieci pomagały robotom nauczyć się wszystkiego od podstaw – kierunków, kolorów czy nawet reagowania na bodźce i interakcję z otoczeniem. Warsztaty miały na celu rozwijanie kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania oraz rozwijanie współpracy w grupie.

Z przyjemnością stwierdzamy, że wszystkie cele zostały zrealizowane :)!!!